
Любов діє на наш мозок так само, як наркотики
Часто любов п’янить і кружляє голову не гірше будь-якого наркотику, і тепер учені підтвердили, що романтична прихильність дійсно діє на наш мозок так само, як наркотики.
Коли ми закохуємося, у нас активуються області сірої речовини, пов’язані з мотивацією і отриманням задоволення. З еволюційної точки зору, цей механізм необхідний для того, щоб людина прагнула до закладу відносин з представником протилежної статі, і, відповідно, продовжував свій рід.
Однак, найчастіше, спроби завоювати увагу партнера, негативно позначаються на нашому емоційному стані. «Ви щасливі, коли закохані, але, в той же час, вас може відвідати почуття тривожності. Інтенсивна, пристрасна любов, використовує ту ж систему головного мозку, яка пов’язана з наркотичною залежністю», – зазначили вчені.
У ході дослідження вони спостерігали за активністю мозку 10 волонтерів, які були шалено закохані, і полягали у романтичних відносинах від одного місяця до двох років. Учасникам показували фотографії їх коханих і схожих на них людей. В результаті, при вигляді своїх коханих, люди переживали найсильніші емоції. При цьому тривалість відносин не впливала на інтенсивність почуттів.
No Comment