Люди не хочуть бути осміяними

Люди не хочуть бути осміяними

Сміх – емоційний стан, властиве всім людям. Це означає, що сміх над іншими також феномен універсальний. Тим не менш, страх бути осмеянным доставляє деяким людям суттєві проблеми. Такий стан відомо науці як гелотофобия (від грец. «страх сміху»).

Чим відрізняється просто сором’язлива людина від гелотофоба – людини, яка боїться бути осмеянным? Однією з цілей нового дослідження як раз і було з’ясування того, чи надійний спосіб вимірювання страху бути висміяним у представників різних культур. У проекті взяли участь дослідники з 73 різних країн, а керувала роботою команда вчених з Цюріхського університету, Швейцарія. «Люди висміюють інших з багатьох причин, – розповідає Віктор Рубіо (Victor Rubio), психолог з Мадридського університету і один з учасників дослідження. – Це викликає занепокоєння, і навіть страх у об’єктів глузування, змушуючи їх уникати ситуацій, в яких вони можуть опинитися висміяними. А це, в свою чергу, може викликати проблеми в їх соціальному житті».

Провідні автори дослідження забезпечили своїх колег вопросником, переведеним на 43 мови, метою якого було з’ясувати, чи має респондент гелотофобией. Всього було опитано 22610 людина. «Наше дослідження дозволило виявити явні відмінності між здоровими людьми і страждають від цього типу фобії, а також продемонструвало низку культурних відмінностей, важливих для проведення психологічного лікування», – заявив Рубіо.

Згідно експертам, всіх людей можна розділити на дві категорії. Люди з першої категорії намагаються приховати свою невпевненість у собі, або переконують себе, що сміх оточуючих ніяк з ними не пов’язаний. Люди з другої категорії намагаються уникати ситуацій, в якій вони можуть бути висміяні і мають властивість підозрювати тих, хто сміється, в тому, що вони сміються саме над ними. Вчені також виявили деякі культурні відмінності у сприйнятті сміху. Так, жителі Туркменістану і Камбоджі частіше належать до першої категорії, в той час як жителі Іраку, Єгипту і Йордану – до другої. Фіни найрідше вважають, що оточуючі глузують саме над ними (8,5%), в той час як тайці майже завжди підозрюють глузування (80%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code