Маріхуана змінює ДНК

Маріхуана змінює ДНК

Вчені з Університету Лестершира опублікували дослідження, в якому призвели «переконливі докази» того, що маріхуана змінює людську ДНК таким чином, що ризик захворювання на рак збільшується.

Вчені застосували метод чутливої рідинної хроматографії та тандемною мас-спектрометрії і з’ясували, що в лабораторних умовах дим марихуани викликає зміни в ДНК, що сприяють розвитку раку у людини. Результати дослідження були опубліковані в журналі Chemical Research in Toxicology.

Доктор Рай Сін (Raj Singh), один із співавторів дослідження, розповідає: «Наркотичний препарат з квітів конопель, відомий як марихуана, ганджубас і під іншими сленговими назвами, часто використовується в якості рекреаційного наркотику, хоча таке його застосування нелегально у багатьох країнах. Але, незважаючи на те, що було проведено безліч досліджень на предмет токсичності тютюнового диму, марихуана вивчена далеко не так добре». «Широко відомо, що токсичні складові тютюнового диму ушкоджують ДНК і збільшують ризик розвитку раку легенів. Але щодо наявності подібних ефектів у марихуани вчені сумнівалися. Тому ми сконцентрувалися на ацетальдегиде – речовині, що присутні і в тютюновому димі і дим марихуани», – продовжує експерт. В опублікованій доповіді вчені описують, як метод мас-спектрометрії дав чіткі докази того, що дим марихуани в лабораторних умовах пошкоджує ДНК.

Вчені застерігають, що здатність диму марихуани пошкоджувати ДНК може мати серйозні наслідки для здоров’я курців, так як люди, що вживають марихуану, зазвичай затягуються глибше, ніж курці звичайних сигарет. «Викурювання 3-4 сигарет з марихуаною в день за ступенем шкоди для здоров’я можна порівняти з викурювання 20 і більше звичайних сигарет», – заявляють вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code