Медичні серіали вводять в оману телеглядачів

Медичні серіали вводять в оману телеглядачів

«Не довіряйте досвіду «лікарів» з телесеріалів на медичну тематику», – попереджають вчені з Канади. Більш ніж у половині випадків вони надають своїм пацієнтам неадекватну допомогу. Особливо це стосується допомоги пацієнтам, страждаючим конвульсіями. Такий приклад може негативно позначитися на здатності телеглядачів правильно надати екстрену допомогу справжньому хворому.

«Медичні спеціалісти» з серіалів на кшталт «Доктор Хаус» або «Невідкладна допомога» відмінно справляються зі своїми обов’язками на екранах телевізорів, однак лише справжнім фахівцям зрозуміло, що в більшості випадків надана допомога є неадекватною або просто неправильною. Вчені з Канади пильно вивчили популярні серіали – «Анатомія Грей», «Хаус», «Приватна практика» і «Невідкладна допомога» – і прийшли до висновку, що дії акторів не сприяють розвитку у телеглядачів навичок надання першої допомоги або допомоги при судомах.

Експерти виявили, що сцени з конвульсіями у хворих були присутні в 327 епізодах, а 51 з них була знята в лікарні. Майже завжди першу допомогу надавали лікарі чи медсестри. Проте заходи, що вживаються «медичним персоналом», в 46% випадків, були абсолютно неадекватними. Так, наприклад, хворого клали на підлогу, намагалися зупинити мимовільні рухи або клали йому в рот. Лише в 17 епізодах перша допомога була надана відповідно до стандартів. У 15 випадках адекватність першої допомоги було важко оцінити.

Автор роботи Ендрю Меллер (Andrew Moeller) вважає, що телесеріали є потужним джерелом інформування людей, і висловив стурбованість частотою епізодів, в яких перша допомога хворому виявлялася неправильно. «Люди, що страждають епілепсією, повинні лобіювати телевізійну індустрію і домагатися того, щоб надання першої допомоги при судомах висвітлювалося у відповідності з нормами», – заявив він. Результати роботи будуть представлені на щорічній конференції Американської академії Неврології в Торонто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code