Медики на шляху до розгадки таємниці вітіліго

Медики на шляху до розгадки таємниці вітіліго

Вітіліго – хвороба, яка не загрожує життю пацієнта, проте, переслідуючи свою жертву на протязі всього її життя, приносить людині досить серйозні моральні страждання. Лікарі всього світу давно б’ються над розгадкою походження цієї недуги для того, щоб навчитися ефективно лікувати його і попереджати, але їхні успіхи на цьому поприщі до останнього часу були вельми скромні. Проте вчені з університету штату Флорида значно наблизили той день, коли ліки від вітіліго буде нарешті створено: вони встановили зв’язок між розвитком хвороби і мутаціями в деяких генах людського організму.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість хворих на вітиліго у світі становить від 0,2 до 8% від чисельності всього населення (у середньому близько 30 мільйонів чоловік). Причини і механізми розвитку вітіліго на сьогоднішній день залишаються до кінця не відомими, невирішеною залишається і проблема ефективного і повноцінного лікування даного захворювання.

Дослідники з університету штату Флорида встановили, що у хворих вітіліго є незначні зміни в 10 генах, які пов’язані з роботою імунної системи. В результаті таких мутацій імунні клітини починають агресивно атакувати своїх «побратимів» – меланоцити, особливі клітини шкіри, основною функцією яких є вироблення пігменту меланіну. В результаті шкіра хворого знебарвлюється в багатьох місцях.

«Генералізоване вітіліго є комплексним захворюванням, пов’язаним не тільки з генетичними факторами, але поєднанням різних факторів. Ми будемо продовжувати наше дослідження, щоб глибше зрозуміти природу цього захворювання, що дасть нам можливість розробити методи лікування недуги», – розповідає фахівець з молекулярної генетики професор Маргарет Уоллес (Margaret Wallace).

«Вивчення цієї хвороби не приділялося належної уваги, оскільки вважається, що вона не представляє загрози для життя, однак це не може служити розрадою для людей, які страждають цією недугою. Наявність цього захворювання справляє потужний негативний психологічний вплив на людину», – продовжує професор Маргарет Уоллес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code