Мобільні телефони шкідливі – для тих, хто змушений слухати чужі розмови

Мобільні телефони шкідливі – для тих, хто змушений слухати чужі розмови

Скільки років існують стільникові телефони, стільки ж часу існують різні точки зору на їх здатність (або нездатність) чинити шкідливий вплив на організм людини. Мобільниках приписують просто-таки «пекельні» властивості: наприклад, викликати розвиток злоякісних пухлин мозку або призводити до чоловічої імпотенції. Треба думати, що найближчим часом точного, наукового відповіді ми не дочекаємося – надто короткий термін масового використання зручних і стали нашими надійними помічниками «аппаратиков». Однак американська вчена все-таки встановила один безсумнівний вид шкоди, який здатні заподіяти нам мобільні телефони – це стрес, якому піддаються люди, змушені мимоволі слухати чужі розмови по мобільному. Причому шкоди для психіки посилюється тому, що нещасний слухач сприймає лише половину реплік.

«На це дослідження мене наштовхнула ситуація з мого життя – кожен день я їжджу на роботу в університет і додому після роботи на автобусі, шлях в один кінець займає 45 хвилин. Я давно звернула увагу на те, що якщо в салоні хтось говорить по мобільному телефону, я не можу нічого робити – не можу читати, не можу слухати музику в навушниках. Я вирішила встановити, у чому справа», – розповідає дослідниця Лорен Эмберсон (Lauren Emberson) з Корнельського університету (Cornell University).

Вона запросила для участі в експерименті своїх студентів. Випробовувані виконували завдання на комп’ютері, і одночасно в аудиторії лунали аудіозаписи, які на прохання Лорен Эмберсон начитали професійні актори. Студенти спочатку були змушені слухати діалог двох дам, потім репліки тільки однієї учасниці розмови (подібно до того, що ми змушені щодня слухати у громадському транспорті) і, нарешті, відтворення всієї бесіди, начитанное однією актрисою.

В досвіді, коли учасники чули тільки репліки однієї жінки, тобто половину діалогу (Эмберсон дотепно називає це «halfalogue»), вони показали найгірші результати при виконанні завдань тесту на комп’ютері.

Лорен Эмберсон пояснює це відсутністю «передбачуваності чужий бесіди» – коли людина чує репліки обох учасників розмови, мозок миттєво визначає, що буде сказано далі і ігнорує непотрібну йому інформацію, а в разі прослуховування половини діалогу передбачуваність відсутня, і мозок вимушено цікавиться чужим розмовою далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code