Мобільники кишать небезпечними бактеріями

Мобільники кишать небезпечними бактеріями

Поки в світі періодично виникають і загасають наукові й навколонаукові дискусії з приводу уявного чи реального шкоди, яка може завдавати здоров’ю електромагнітне випромінювання, що виходить від стільникових телефонів, британські вчені виявили, що і телефони самі по собі, тобто безпосередньо апарати представляють чималу загрозу. Наші мобільники аж кишать небезпечними хвороботворними бактеріями, яких і на дорогих, інкрустованих золотом моделях, і на бюджетних стільникових у кілька разів більше ніж на кнопці змиву води в туалеті.

Несподіваний погляд на небезпеку мобільних телефонів для здоров’я запропонували вчені з Манчестерського університету (University of Manchester). Вони взяли мазки з поверхні 30 стільникових апаратів різних моделей і досліджували отриманий матеріал на наявність хвороботворних мікробів. Результати вразили самих вчених – вони не тільки виявили цілі колонії найбільш небезпечних мікробів, включаючи сальмонелу, кишкову паличку, стрептокок і стафілокок, але елементарний підрахунок показав, що на 7 мобільних телефонах цих мікроорганізмів знаходиться в 18 разів більше, ніж на кнопці змиву води в громадському туалеті.

«На одному з стільникових телефонів, який ми досліджували, кількість небезпечних мікробів просто вражало уяву – цей телефон було небезпечно тримати в руках. Його слід було негайно піддати стерилізації», – розповідає доктор Джим Френсіс (Jim Francis), який брав участь в експерименті.

Включені мобільні телефони виділяють тепло, а ми, регулярно беручи їх в руки, залишаємо на їх поверхні вологу і переносимо мікробів, які в сприятливих умовах (волога + тепло) починають інтенсивно розмножуватися. Під час розмови по телефону мікроби з рота, де їх завжди чимало, теж потрапляють на телефон.

Дослідники також встановили, що мікроорганізми з телефону швидко розселяються на чисто вимитих руках навіть після одноразового користування апаратом. Крім того, потрапивши лише на кілька секунд в чужі руки (наприклад, для перегляду фотографій), телефон «ділиться» хвороботворними мікроорганізмами з іншою людиною і знаходить місце на своїй поверхні і для його бактерій.

Вихід один: регулярно протирати мобільний спеціальними серветками з дезінфікуючими засобами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code