Може генетика боротися з хворобами?

Може генетика боротися з хворобами?

Часом дослідники роблять багатообіцяючі заяви про те, що певні захворювання можна лікувати за допомогою генетики. Однак, як показує практика, вченим ще далеко до того, щоб змусити генетику працювати на благо здоров’я людини. Нижче наведені деякі приклади надій на генетичні методи лікування і пов’язані з ними розчарування.

Діабет другого типу

Вченим відомо 18 генетичних варіантів, пов’язаних з можливістю виникнення діабету другого типу. Однак, якщо взяти до уваги всі існуючі дослідження, виявляється, що відомі комбінації відповідають лише за 5% всієї спадкової схильності до захворювання. Вчені вважають, що ще належить відкрити 800 різних генів, щоб мати повну картину. Доктора працюють над створенням нових методів лікування від діабету, який приймає форму епідемії у зв’язку зі зростаючими проблемами з ожирінням в розвинених країнах.

Хвороба Крона

Хоча вченим вдалося виявити більше 30 генних маркерів, пов’язаних з цим хронічним запаленням ШЛУНКОВО-кишкового тракту, вони відповідають лише за 10% всієї спадкової схильності до захворювання. Приблизно в одному з п’яти випадків хвороба є спадковою, проте вчені не знають точної кількості генів, які впливають на розвиток хвороби Крона. Симптоми захворювання включають сильну біль в шлунку, блювоту, пронос, а також захворювання пов’язують з розвитком артриту.

Розсіяний склероз

У 2007 році дослідники вперше за останні три десятиліття виявили новий ген, пов’язаний з розсіяним склерозом. Тоді ця подія розбурхало вчених, і вони були впевнені, що відкриття інших генів, відповідальних за розвиток захворювання, не за горами. Зараз вчені визнають, що існує мінімум 100 різних генів, кожен з яких вносить свою лепту в схильність до захворювання, а відомими на даний момент є лише вісім. Розсіяний склероз – це невиліковне захворювання, при якому імунна система організму помилково атакує захисну оболонку нервів.

Рак товстого кишечника

Мабуть, найбільшого успіху вчені домоглися, вивчаючи генетичні передумови розвитку раку товстого кишечника. Вони виявили генетичний дефект, який несе відповідальність за 10-20% випадків виникнення захворювання. Люди з подібним дефектом мають у 8,7 разів більше шансів захворіти на рак кишечника. Дослідники вважають, що приблизно третина всіх випадків захворювань є спадковою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code