Мозок миттєво визначає настрій співрозмовника

Мозок миттєво визначає настрій співрозмовника

Людині достатньо одного швидкого погляду на обличчя співрозмовника, щоб визначити її емоційний стан. Дослідники з університету Глазго, Шотландія, з’ясували, що в мозку людини вимагається лише 200 мілісекунд, щоб зібрати повну інформацію про виразі обличчя людини, а потім обробити цю інформацію і визначити його емоції і настрій.

Мозку людини потрібно 200 мілісекунд, щоб інтерпретувати вираз обличчя іншої людини. Дослідження проводилося під керівництвом професора Філіпа Шинса (Phillipe Schyns) з Центру когнітивної нейровізуалізації на факультеті психології в університеті Глазго. Вчені показали, що мозок починає з того, що за допомогою очей ловить зображення, потім віддаляє його, щоб розглянути особу в цілому, а потім знову наближає, щоб вивчити специфічні діагностичні риси, такі як усміхнений рот або розкриті в жаху очі.

Існує шість основних емоцій: щастя, страх, здивування, відраза, гнів і смуток. Всі ці емоції мають свої особливі характеристики, які мозок легко розрізняє. Волонтерам, які взяли участь у дослідженні, показували 5 чоловічих і 5 жіночих осіб з різними емоціями, в той час як апарат мозкового картування фіксував, як швидко різні області мозку інтерпретували інформацію. У результаті виявилося, що достатньо показати картинку протягом 140-200 мілісекунд, щоб механізм обробки інформації почався незалежно в лівому і правому півкулях.

«Виразу обличчя і їх інтерпретація є фундаментальною частиною процесу спілкування людей, і наше дослідження показало, як мозок обробляє інформацію про виразі обличчя, щоб робити висновки», – розповів професор Шинс. Дослідження підтвердило, вважають вчені, що міміка розвивалася разом з мозком, причому емоції – це шифр, а мозок – дешифратор. «Наша робота дозволила визначити, яким чином мозок сприймає різні вирази обличчя і як багато часу займає переробка інформації перед винесенням важливих рішень, які ми сприймаємо, як самі собою зрозумілі», – додав професор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code