Мрійте на здоров’я!

Мрійте на здоров’я!

Як показують результат новітнього дослідження, поліпшення пам’яті можна досягти не лише спеціальними тренуваннями і вправами. З’ясувалося, що короткочасні занурення у світ фантазій роблять виключно позитивний ефект на пам’ять, покращують її. Це спостереження було підтверджено і об’єктивними методами дослідження – знімками мозку, зробленими за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Вчені з знаходиться в Нью-Йорку Центру психології та нейрології (NYU’s Department of Psychology and Center for Neuroscience) запросили для участі в дослідженні 16 чоловіків і жінок у віці від 22 до 34 років. В той час, як учасники досвіду розглядали запропоновані їм зображення (предмети, фотографії незнайомих їм людей, пейзажі), вчені робили знімки їх мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (ФМРТ). Суть даного методу полягає в тому, що при роботі певних відділів мозку кровотік в них посилюється. В процесі проведення ФМРТ людині пропонується виконання певних завдань, ділянки мозку з підвищеним кровотоком реєструються, і їх зображення накладається на звичайну магнітно-резонансну томограму мозку.

Випробуваним попередньо не говорили, з якою метою їм запропоновано розглядати зображення. Після перегляду картинок їм давали невеликий перепочинок, протягом якої учасникам досвіду пропонувалося помріяти, подумати на абстрактні теми. Потім їх просили згадати зображення, які вони бачили раніше.

З’ясувалося, що ті учасники, які дійсно поринав у мрії, згадали помітно більше зображень, ніж ті, хто продовжував зосереджено концентруватися на ході експерименту, (різні ділянки мозку відповідають за «політ у мріях» і розумову роботу, що вимагає граничної концентрації уваги, що й фіксувалося за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії).

«Наші результати свідчать про те, що якщо ви не будете давати собі невеликий відпочинок, не будете робити паузи при виконанні складних багатозадачних розумових дій, в кінцевому підсумку ви зазнаєте фіаско», – говорить керівник експерименту Ліла Даваши (Lila Davachi). «Постійно напруга заважає мозку витягувати з пам’яті образи, колишній досвід», – вважає вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code