Мучить депресія? Полежіть під сканером

Мучить депресія? Полежіть під сканером

Дуже своєчасне відкриття зробили американські вчені. Поки жителі Північної півкулі важко страждають від осінньої депресії, дослідники з Медичної школи Гарварду виявили спосіб, як швидко і безболісно подолати її. Треба сказати, це досить незвичайний рецепт. Щоб впоратися з безпричинної туги, пропонується відправитися в лікарню, знайти там медичний сканер, лягти під нього і зазнати опромінення електромагнітними хвилями.

Проведені в Гарварді дослідження показали, що покращує настрій, принаймні, один вид магниторезонансного сканування. В американській класифікації він відомий під абревіатурою EP-MRSI і використовується для обстеження головного мозку, правда не дуже часто.

Гарвардські вчені стверджують, що вже через кілька хвилин під сканером цього типу навіть самі похмурі люди повинні знайти сенс у житті і почати сміятися. Принаймні, гризуни, на яких ставилися досліди, після опромінення ставали набагато активніше. “Щури вели себе так, ніби отримали антидепресант, – говорить Брюс Коен, один з учасників дослідження. – Цей “непрепарат” здатний позитивно впливати на нервові клітини. Тому ми вважаємо, що у цієї роботи є потенціал”.

Інакше вважає медичне співтовариство, зустрінеш сенсаційне відкриття досить прохолодно. Експертам не подобається, що для підйому настрою вчені пропонують використовувати електромагнітне випромінювання, яке, як відомо, може серйозно зашкодити здоров’ю. Крім того, лікарів насторожує, що гарвардцы роблять далекосяжні висновки, керуючись виключно експериментами над тваринами. Люди не щури, кажуть експерти.

Однак авторам відкриття є, чим відповісти, принаймні, на один з аргументів опонентів. Експерименти на мишах були проведені після того, як у розпорядженні вчених опинилися звіти операторів медичних сканерів. Згідно з паперами, після EP-MRSI люди ведуть себе зовсім, як щури, і теж починають радіти життю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code