Музика в якості болезаспокійливого

Музика в якості болезаспокійливого

Крім створення нових лікарських препаратів дослідники невпинно намагаються знайти засоби, що полегшують протягом того або іншого захворювання, серед явищ і речей в навколишньому світі. Шотландські вчені намагаються лікувати больові синдроми різного походження та депресію за допомогою музики, причому роблять це на цілком науковій основі. Спочатку вони аналізують той чи інший музичний твір з точки зору того, які емоції намагався передати слухачеві композитор, потім підбирають «музичний набір» в залежності від діагнозу пацієнта.

Цілком ймовірно, що скоро хворі, які страждають депресією, деякими іншими психоемоційними розладами, а також болями різного походження будуть отримувати не рецепт для аптеки, а припис, прослухати, скажімо, цикл фортепіанних мініатюр «Пори року» П. В. Чайковського або симфонії 31, 35 і 40 Вольфганга Амадея Моцарта.

При цьому, як планують дослідники з Каледонского університету в місті Глазго (Glasgow Caledonian University), досить буде ввести в комп’ютер діагноз хворого – спеціальна програма сама підбере і виведе на екран монітора найбільш підходящий «набір» музичних творів. Зараз дослідники зайняті розробкою математичної моделі, яка буде покладена в основу такої комп’ютерної програми.

«Вплив музичного твору на психіку і фізичний стан людини тягнеться набагато далі, ніж, приміром, поліпшення настрою при прослуховуванні музики, що виконується у швидкому темпі, або заспокійливий і розслаблюючий вплив повільних мелодій» – розповідає Дон Кнокс (Don Knox), один з учасників проекту, в якому крім медиків беруть участь також музичні критики та інженери-звукотехніки.

«Музика здатна передати людині відповідне настрій в результаті впливу багатьох чинників – це не тільки мелодія, але і ритм, тембр і багато іншого. Не слід забувати і про роль текстів, якщо мова йде про пісні», – додає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code