На запалення апендикса впливає забруднене повітря?

На запалення апендикса впливає забруднене повітря?

Забруднення повітря вихлопними газами та іншими викидами в атмосферу може бути однією з причин гострого запалення апендикса – стану, що вимагає негайного хірургічного втручання. До такого висновку прийшли канадські учені, зіставляючи дані про забруднення повітря з кількістю госпіталізацій у зв’язку з апендицитом.

Дослідники з Канади відкрили, що забруднення атмосфери безпосередньо впливає на кількість випадків запалення апендикса. Порівнюючи місцеву інформацію про забруднення повітря зі зведеннями з лікарень, вони виявили зв’язок між підвищеним рівнем озону і діоксиду азоту з почастішанням госпіталізацій з апендицитом, причому частіше в лікарню зверталися чоловіки.

У своїй роботі дослідники використовували дані про 5191 пацієнта, який потрапив до лікарні в Калгарі. Більше половини надходжень відбулося в період з квітня по вересень – у найтепліші місяці року, коли канадці проводять багато часу на вулиці. Результати роботи опубліковані в журналі Canadian Medical Association Journal, допоможуть зрозуміти, чому в ті чи інші часи змінювалося кількість випадків запалення апендикса. Наприклад, в індустріалізованих країнах кількість госпіталізацій значно зросла в 19 і 20 століттях, але зменшилася з введенням нових законів, прийнятих для поліпшення якості повітря. У країнах, де індустріалізація набирала обертів, кількість випадків апендициту зростала.

«З незрозумілих причин чоловіки частіше, ніж жінки страждають від апендициту», – розповіли дослідники з університету Калгарі. Можливо, чоловіки більш сприйнятливі до впливу забруднення повітря, оскільки частіше мають професію, пов’язану з роботою на вулиці. Запалення, яке викликається забруднюючими агентами, може бути однією з причин, що пояснюють зв’язок викидів в атмосферу з апендицитом.

Апендикс – це червоподібний орган, прикріплений до товстого кишечнику. Його функції та призначення залишаються неясними. Можливо, він був необхідний нашим предкам при перетравленні їжі, наприклад, кори дерев. Апендицит – це запалення апендикса, що викликає сильну біль, блювоту і жар. Найчастіше апендикс запалюється, коли його вихід в кишечник забивається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code