На здоров’я впливає ваша освіта

На здоров’я впливає ваша освіта

Якість харчування і фортеця здоров’я вчені традиційно пов’язували з доходом людини. Однак нове дослідження показало: вирішальним виявляється зовсім не грошовий фактор.

Згідно з даними Вашингтонського університету, чим освіченіша людина стає, тим краще харчування він вибирає. З отриманням додаткових знань і наукових ступенів (не обов’язково в медицині) ми стаємо більш розбірливі в їжі і споживаємо менш калорійну, але більш поживну їжу.

У ході свого дослідження вчені докладно порівняли раціон 164 осіб і виділили фактори, що впливають на їх меню. Основним критерієм оцінки була енергетична насиченість їжі: тобто, чим більше калорій доводиться на грам продукту, тим він більш насиченим. При цьому, як з’ясували лікарі, чим більш насичений продукт енергією, то він, як правило, бідніші у вітамінах і мінералах. Наприклад, нежирне м’ясо, риба, молочні продукти зниженої жирності і овочі дають відносно мало енергії, зате набагато поживніший солодощів або випічки.

Тому не дивно, що енергетично насичений раціон, як правило, призводить до проблем з фігурою і, як наслідок, зі здоров’ям — розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, навіть деяких видів раку. Зате коштує трохи дешевше: в середньому, як підрахували вчені, шкідлива їжа обходиться на 8-10% дешевше, ніж здорове, збалансоване харчування.

Однак вартість їжі все-таки не є вирішальним фактором, що впливає на її вибір. Як уклали дослідники, правильне харчування приходить до нас… з вищою освітою. Чим освіченіша були учасники дослідження, тим краще вони харчувалися: дієти тих, хто отримав «вишку» або навіть дві, були багаті клітковиною, калієм, вітамінами А і С. Навпаки, люди, не вчилися у вузі, споживали багато жирів і вуглеводів.

Причому з грошовим доходом ця залежність не пов’язана. Дипломовані фахівці зовсім не обов’язково отримували більше тих, хто освіта не закінчив, однак харчувалися все одно краще. Ще одна цікава закономірність — більше прихильників здорового харчування вчені виявили серед жінок.

Нагадаємо, раніше численні дослідження пов’язували якість харчування з фінансовим статусом людини. Мовляв, чим більше заробляєш, тим правильніше харчуєшся. Втім, почасти цю теорію підтверджує нинішня ситуація: у кризу багатьом з нас доводиться економити, і у кого-то під скорочення потрапляють витрати на здоров’я і харчування. Свідчення тому — падіння доходів фітнес-клубів і зростання в сегменті ресторанів швидкого харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code