Надлишок цукру в раціоні – причина гіпертонії

Надлишок цукру в раціоні – причина гіпертонії

Список зол, якими загрожує захоплення газованими безалкогольними напоями, поповнився новим пунктом. Виявляється, крім ризику розвитку діабету, «солодка «газована вода» також сприяє артеріальної гіпертензії, причому не за рахунок вмісту кофеїну, як можна було б подумати, а саме за рахунок своєї нудотно солодощі – тобто високого вмісту глюкози. В експериментах американських вчених було встановлено, що навіть незначне скорочення споживання солодкої «шипучки» призводило до зниження артеріального тиску.

Дослідники з Центру вивчення здоров’я у місті Новий Орлеан, штат Луїзіана (Health Sciences Center New Orleans) поставили метою своєї наукової роботи встановити, чи впливає зниження споживання солодких газованих напоїв на артеріальний тиск. Вони вивчали 810 дорослих американців протягом 18 місяців, проводячи вимірювання артеріального тиску, зважування та опитування кожні 6 місяців.

До свого здивування вчені, якими керував професор Лі Вей Чен (Liwei Chen), виявили, що навіть незначне зниження кількості щодня споживаних напоїв типу «коли» призводило до зниження артеріального тиску. Спочатку дослідники вирішили, що причиною того є зниження споживаного кофеїну, однак заміна звичайної «коли» на дієтичну (в якій практично немає цукру, але є кофеїн) давав ще більш виражені результати зниження кров’яного тиску.

«Нам не вдалося знайти зв’язку між споживанням кофеїну, який міститься у солодких газованих напоях, та рівнем артеріального тиску, а ось таку залежність між вмістом цукру і тиском ми встановили достовірно», – повідомляє Лі Вей Чен. «Ми збираємося продовжити такі дослідження, але вже зараз можна впевнено дати пораду: зменшуючи кількість випивається щодня солодкої газованої води, ви зможете знизити показники вашого артеріального тиску», – радить науковець.

За даними Американської асоціації кардіологів в США, високий артеріальний тиск спостерігається у 74,5 мільйонів людей або у кожного третього жителя країни старше 20 років. У 2006 році гіпертонія стала причиною смерті, як мінімум, 56 561 американця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code