Наносять шкоду антибіотики нашому організму?

Наносять шкоду антибіотики нашому організму?

Фахівці Копенгагенського університету та інституту BGl в Шеньчжені в ході проведених досліджень прийшли до висновку, що після прийому антибіотиків бактерії мікрофлори кишечника відновлюють чисельність, але не склад, що може завдати шкоди організму.

Вчені заявили: “Наше дослідження ще раз підтвердило, що вдаватися до прийому антибіотиків потрібно лише в крайніх випадках і за призначенням лікаря”.

На сьогоднішній день фахівцям відомо, що в кишечнику людини знаходяться мільйони бактерій. Вони виконують важливу роль у роботі травлення і побудові імунної системи. Однак до цього часу вченими не велася серйозна робота по дослідженню реакцією кишкової мікрофлори на антибіотики.

Група вчених з Данії та Китаю у своїй новій науковій роботі досліджували стан мікрофлори кишечника на протязі всього курсу прийому антибіотиків.

В експерименті взяли участь 12 добровольців. Респонденти протягом певного часу приймали антибіотики. При цьому вони були повністю обстежені до і після прийому ліків.

Вчені заявили: “Після курсу антибіотиків склад мікрофлори кишечника приходить в норму лише через півроку після такого лікування. І далеко не повністю. Деякі види корисних бактерій зникають з його складу. А інші, не завжди корисні для організму, закріплюються в кишечнику”.

Також необхідно відзначити, що в експерименті брали участь абсолютно здорові чоловіки. Тому результат може відрізнятися від наслідків, які могли бути, якщо б в експерименті брали участь не зовсім здорові добровольці.

Протягом усього дослідження добровольці вживали “коктейль” з відомих в медицині препаратів, які, як правило, призначають для лікування різних бактеріальних інфекцій. По закінченню 4-х днів прийому аналітики спостерігали за поведінкою кишкових бактерій. Після проведеного експерименту вчені досліджували проби калу з метою визначення складу мікрофлори кишечника. Аналізи були проведені відразу ж після закінчення прийому антибіотиків, потім через кілька днів і через 6 місяців.

У першому випадку спостерігалося “знищення і часткове виживання”: кількість бактерій різко впало, проте декому вдалося зберегтися.

Через півроку кількість кишкових бактерій практично нормалізувався. Однак їх склад все ж як і раніше залишався мізерним.

На закінчення вчені заявили: “Серед мікробів не вижило дев’ять з колишніх видів, але виявилися нові, очевидно, що пережили обробку антибіотиками у вигляді неактивних стійких спір і скористалися появою вільних ніш для життя. Все це ще раз говорить про те, з якою обережністю варто застосовувати лікування антибіотиками”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code