Наша уява формує реальність

Наша уява формує реальність

Ми досить часто чуємо, що наші думки матеріальні, і що варто тільки сильно захотіти, і все вийде. Можна ставитися до цього скептично, проте в новому дослідженні, надрукованому в журналі Psychological Scienc, психологи з Вашингтонського університету стверджують, що уява може бути набагато більш дієвим, ніж ми думаємо.

Психологи Крістофер Даволі (Christopher Davoli ) і Річард Абрамс (Richard Abrams) з університету Вашингтона вирішили з’ясувати, чи впливає нашу уяву на реальність. У їхньому експерименті взяли участь студенти, яких просили шукати на дисплеї певні букви, загублені серед інших букв, і повідомляти про перебування якомога швидше натисканням на кнопку. Під час виконання завдання студенти повинні були представляти себе або тримає монітор перед собою, або тримає руки за спиною.

У результаті виявилося, що навіть уявна поза мала вплив на результати тесту. Учасники проводили більше часу в пошуках потрібних літер, коли представляли себе тримає монітор в руках, в порівнянні з тим, коли вони представляли себе у позі з руками за спиною. Дослідники припускають, що уповільнена швидкість пошуку викликана більш ретельним аналізом того, що знаходиться в наших руках. З попередніх досліджень відомо, що довше ми розглядаємо предмети, які знаходяться ближче до наших руках, адже близько знаходяться від нас предмети зазвичай більш важливі для нас, ніж ті, хто перебуває далеко.

Вчені вирішили, що результати експерименту вказують на те, що наш особистий простір можна розширити до меж нашої уявної пози. Вони також зазначили, що з цього можна отримати вигоду, наприклад, визначаючи реалістичність тих чи інших дій або для уникнення зіткнень. Автори дослідження зробили висновок, що їх робота підтверджує ідею, яка давно підтримується лекторами-мотиваторами, спортивними психологами і Джоном Ленноном: у уяви є дивовижна здатність формувати реальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code