Навіть найпримітивніша робота робить людину щасливою

Навіть найпримітивніша робота робить людину щасливою

У давньогрецькій міфології був герой по імені Сізіф. Боги покарали його в загробному житті постійним вкатыванием на гору величезного каменю, який потім зривався вниз, і нещасний змушений був знову і знову викочувати його наверх (звідси вираз «Сізіфова праця» – важка і безглузда робота). Але як, стверджують американські вчені, найсуворішим покаранням для бідного Сізіфа було б постійне байдикування – богам слід було б засудити його до сидіння і розсуд в одну точку. Дослідники стверджують, що люди, зайняті навіть самої примітивної роботою, завжди щасливіші за тих, хто нічого не робить.

В дотепному експерименті вчені з університету міста Чикаго пропонували учасникам заповнити опитувальники. До роздачі таких опитувальників було 15 хвилин. Випробуваним пропонувалося або вручити свої анкети прямо на місці, або прогулятися в сусідній корпус і віддати анкети там. Дорога туди і назад якраз і займала 15 хвилин. Незалежно від вибору кожен учасник отримував цукерку.

Коли цукерки були однаковими, більшість учасників досвіду воліла віддати свої заповнені анкети відразу і нікуди не ходити, але якщо за «похід» в інший корпус давали цукерку іншої марки, дуже багато випробовувані здійснювали, в принципі, позбавлений сенсу вояж. Вчені стверджують, що цукерка іншого сорту була лише приводом – виправданням позбавленої логіки вчинку.

Але учасники досвіду, ходили в інший корпус, просто підсвідомо хотіли чимось займатися – це робило їх більш щасливими, за твердженням дослідників.

«Люди весь час кудись поспішають, щось постійно зайняті, і це аж ніяк не робота для того, щоб забезпечити своє існування. Я думаю, що причина цього лежить глибше – у нас багато надлишкової енергії, і ми щосили прагнемо уникнути неробства і неробства», – пише Крістофер Хсии (Christopher K. Hsee), співавтор дослідження.

Професор Хсии – особистість відома в Чиказькому університеті не тільки завдяки своїм науковим досягненням. Він прославився тим, що не дає своїм підлеглим – асистентам і аспірантам ні хвилини перепочинку чи бездіяльності. Він змушує їх виконувати безглузді завдання, лише б вони не сиділи без діла. «Я знаю, що це, можливо, не зовсім етично, але зате вони завжди щасливі», – стверджує дивакуватий професор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code