Найбільш улюблені місця проживання небезпечних мікроорганізмів

Найбільш улюблені місця проживання небезпечних мікроорганізмів

У спогадах сучасників зафіксований факт того, що нібито великий пролетарський поет Ст. Ст. Маяковський панічно боявся інфекцій. Ніби автор величних і пафосних віршів навіть постійно носив з собою пляшечку зі спиртом, яким при першій же можливості протирав руки. Якби він знав, наскільки гірше йдуть справи з мікробами насправді, то нам, можливо, не довелося б прочитати ні «Хмари в штанях», ні пронизливої поеми «Про це». Небезпечні мікроорганізми, що населяють у величезних кількостях не тільки горезвісні сидіння унітазів з реклами різних миючих засобів – невидимі неозброєним оком маленькі лиходії добре себе почувають в найнесподіваніших місцях. Американські медики спробували перерахувати найбільш улюблені місця проживання небезпечних мікроорганізмів.

1. Журнали в поліклініках, перукарень і тому подібних місцях.

Кому з нас не доводилося ліниво перегортати старі, як правило, журнали, в очікуванні своєї черги до лікаря або до перукаря? А, між тим, віруси грипу і збудники ГРВІ можуть виживати на сухих глянцевих поверхнях сторінок до 48 годин. А кишкова паличка в тих же умовах прекрасно себе почуває протягом місяців!

2. Комп’ютерні клавіатури, особливо в офісах.

Британські вчені нещодавно досліджували 33 клавіатури в різних офісах. На 5 з них були виявлені різні хвороботворні організми «в небезпечних концентраціях». А одна клавіатура встановила своєрідний рекорд: на ній було в 5 разів більше мікробів, ніж на сидіння туалету в тому ж офісі.

3. Спортивні зали та спортивне обладнання.

В іншому дослідженні автори виявили збудників грипу та ГРВІ на 73% тренажерів для «накачування» м’язів і на 51% снарядів для занять фітнесом і аеробікою.

4. Візки в супермаркетах.

Вчені з університету Арізона (University of Arizona) виявили на 66% обстежених ними візків кишкову паличку і сальмонел. До речі, мила звичка катати дітей на таких візках піддає малюків величезному ризику зараження кишковими інфекціями, особливо якщо поряд з ним знаходиться сире м’ясо або курка.

5. Поручні ескалаторів у метро і великих супермаркетах.

Як дотепно зауважує один з авторів цього корисного дослідження, після того як він виявив, скільки небезпечних мікробів з’явилося на його руках після дотику до поручнів, він бачив лише один спосіб порятунку – «відрізати собі руки і спалити їх».

Між тим регулярне та ретельне миття рук здатне знищити переважна більшість мікробів. Так що, напевно, не варто сміятися над Маяковським…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code