Названі найдорожчі у виробництві продукти харчування

Названі найдорожчі у виробництві продукти харчування

На землі існує величезна кількість різноманітних продуктів харчування. Щоб їх здійснити, необхідно затратити природні ресурси, включаючи воду електроенергію і різні корми. Експерти визначили найбільш дорогі продукти харчування. Фахівці шляхом всіляких досліджень перерахували найдорожчі продукти харчування, на виготовлення яких витрачається невиправдані кількість різних ресурсів, в першу чергу води.

У топ-3 таких продуктів увійшли яловичина, креветки і горіхи. Вчені порахували, що на виготовлення одного кілограма яловичини необхідно 15000 літрів води. Це в три рази більше, ніж для курячого м’яса і у 18 разів більше, ніж для вирощування одного кілограма пшениці . У цей список потрапляють також креветки. це пов’язано з технологією виробництва м’яса креветок, а також з витратою корму для їх вирощування. Доведено, що на отримання всього лише 1 кілограм готового креветочной м’яса, потрібно у 25 разів більше корму, ніж на виробництво інших морепродуктів.

Що стосується дуже корисних для здоров’я горіхів, то на їх вирощуванні витрачається також дуже багато води. Лідером є каліфорнійський мигдаль. Наприклад, у Каліфорнії щоб виростити мигдаль, людина витрачає близько 10% усіх водних ресурсів штату. Дорого обходяться також волоські горіхи, фундук, фісташки і кешью. З усіх видів горіхів найекономічніший-каштан.

4 місце займає популярний, всіма улюблений картопля фрі. Справа в тому, що цей харчовий продукт придатний до вживання протягом 5-10 хвилин після приготування. Якщо за цей час картопля не використовувати, то його необхідно просто викинути. За даними фахівців, у Великобританії на цей продукт припадає майже 10% усіх харчових відходів. На п’ятому місці стоїть кави . Для однієї чашки готового кава необхідно 550 склянок води.

Що ж стосується овочів і фруктів, то найдорожче обходяться банани. За своєю дорожнечею, вони стоять на шостому місці. Ці плоди вимагають велику кількість азотних, фосфорних і калійних добрив. На сьомому місці стоїть шоколад. Для виготовлення 100 грамів шоколаду потрібно близько 2000 літрів води.

Як зазначають вчені-міжнародники протягом 30 років населення планети може зрости на два з половиною мільярди людей і досягти 10 мільярдів. А це, в свою чергу, потребує кардинального перегляду харчової культури. Необхідно скоротити або відмовитися від вживання деяких вище розглянутих продуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code