Не балуйся чаєм

Не балуйся чаєм

«Якщо застуда застала вас зненацька – випийте чаю», – радять бабусі, друзі і реклама. Для одних це сушіння і малинове варення. А ось для медиків слово «чай» означає ще і протизастудні препарати на основі парацетамолу.

Безрецептурні шипучки не вимагають рекомендацій лікаря, вони завжди під рукою і, головне, швидко знімають основні симптоми грипу та ГРВІ. Немає симптомів – немає хвороби, такий принцип швидкого лікування.

Проте усунути причину захворювання – вірус – не в силах ні один з таких чаїв. Тут як пощастить: міцний імунітет плюс стакан чаю з парацетамолу – і ви здорові через два-три години; а якщо імунітет вже знесилений, то рекомендовано традиційне лікування, похід до лікаря і два-три дні постільного режиму.

Але на практиці для більшості простывшихся людей шипуче зілля начебто Колдрексу або Ринзы – найбільш оптимальний вихід, адже вболівати немає часу і лікар далеко.

«Здоров’я. 24» склало список найбільш популярних комплексних протизастудних препаратів, порівнявши їх ефективність і вартість, а заодно спробувала розібратися, які діючі речовини лікують, а які калічать.

Чим лікуємось?

Практично всі протипростудні чаї складаються з однакових інгредієнтів, кожен з яких має свій певний спектр дії:

Парацетамол: має жарознижувальну, болезаспокійливу та слабку протизапальну дію.

Аскорбінова кислота (вітамін С та інші вітаміни: підвищує загальну опірність організму і посилює дію парацетамолу.

Фэнилэфрин гідрохлорид чинить судинозвужувальну дію (за рахунок чого зникає набряк слизової верхніх дихальних шляхів,що йдуть нежить і сльозотеча).

Фенирамин малеат має протиалергічну дію, зменшує сльозоточивість, м’яко пригнічує кашель.

Кофеїн знижують втому, зменшує слабкість.

Здавалося б, однакові за складом ліки повинні однаково діяти. Але на ефективність препарату, що впливає:

1. Конфігурація містяться в ньому компонентів (такий препарат, як Далерон С може похвалитися тільки парацетамолом і вітаміном С, тоді як Ринза Хотсип містить фенілефрин гідрохлорид, антиалерген у вигляді фенирамин малеату і додатково збагачений кофеїном). Якщо, крім високої температури, вас турбує нежить, сльозоточивість і т. д., має сенс скористатися ліками широкого спектру дії.

2. Доза парацетамолу і вітаміну З головних лікувальних речовин. Більшість препаратів, що містять від 500 до 750 мг парацетамолу, але не всякий чай може похвалитися великою кількістю аскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота – один з перших помічників при застудах. Її добова потреба для дорослої – 80 -100 мг, але під час хвороби вона збільшується до 300 мг.

3. Наявність/відсутність різних добавок.

Правила чаювання

Купуючи протизастудний зілля, враховуйте наступне:

Лікування застуди парацетамолом далеко не завжди виправдано, особливо це стосується жарознижуючого ефекту. Парацетамол «лікує» тільки при високій температурі – починаючи від 38-38,5°С. Невисока сигналізує про боротьбу організму з вірусом. Тому штучне зниження температури – зайве навантаження на імунну систему.

Дія таких компонентів, як фэнилэфрин гідрохлорид або фенирамин малеат не завжди доречно. Їх протинабряковий ефект спрямований на зняття катаральних явищ (нежиті, сльозоточивості). Але під час грипу при «сухій» слизової краще обійтися простим поєднанням парацетамолу і вітаміну С.

Добавки, різні барвники і замінники, що містяться в препараті, – потенційні провокатори алергічних реакцій.

Діабетикам потрібно звертати увагу, що включено в препарат: сахароза або цукор-рафінад.

Хворим з серцевою недостатністю та артеріальною гіпертензією ліки, що містять судинозвужувальні речовини (кофеїн, фенілефрин), потрібно вживати з великою обережністю.

Хворим гастритом, гастродуоденітом або виразкою потрібно враховувати те, що парацетамол дратує слизову шлунка і кишкового тракту. Тому приймати препарат на порожній шлунок не рекомендується.

Фенирамин знижує увагу та швидкість реакції (що важливо для водіїв); підвищує внутрішньоочний тиск (протипоказаний при глаукомі) і ускладнює мочепускание (при гіперплазії передміхурової залози).

Вибирати не доводиться

Ціна «шипучки» (настільки важливий на сьогоднішній день критерій) залежить від виробника і від набору компонентів. Так, на ряду з дорогими імпортними препаратами існують їх дешеві українські аналоги. Наприклад, висока вартість канадського Фармацитрона від Pharmascience (від 34 до 50 грн.) викликана дефіцитом в наших аптеках вітчизняного аналога Грипоцитрон-Здоров’я (ціна – від 14 грн.). На пошук же українських чаїв Парафекс-ЛХФЗ і Грипоцитрон-Здоров’я доведеться витратити не гроші, а час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code