Не пускайте святковий стрес у ваш будинок

Не пускайте святковий стрес у ваш будинок

Ті, хто не покладає на свята великих очікувань, відчувають себе більш радісно і менше нервують, кажуть експерти. Різдвяні свята, проведені в безплідних спробах втиснутися на останнє вільне місце на стоянці біля супермаркету і підготовці будинку до приходу гостей, можуть дуже сильно втомити.

«У святковий і передсвятковий період в нашому житті стає більше стресу, тому що ми намагаємося поєднувати наші звичайні обов’язки з підготовкою до свята і вирішенням питань, пов’язаних з відносинами в родині», – говорить доктор Ерік Маркус (Eric Marcus), психіатр з Нью-Йоркської пресвітеріанської лікарні. Якщо ваша сім’я схожа на ідеальне сімейство з телесеріалу п’ятдесятих років, напруга, швидше за все, досягне максимуму в той момент, коли ви, зібравшись навколо домашнього вогнища, почнете співати різдвяні пісні. Якщо ж у вас нормальна сім’я, деяка напруженість і конфлікти будуть періодично виникати протягом всього часу, яке ви будете проводити разом.

У період підготовки до свят не допускайте завищених очікувань. Швидше за все, для того, щоб зробити все так, як ви запланували, потрібно величезна кількість часу, енергії, і, можливо, допомога домробітниці. Забудьте про спроби за один тиждень розсилати різдвяні листівки, зшити карнавальний костюм для дитини, зробити своїми руками подарунки для сусідів і навчитися готувати індичку.

Доктор Маргарет Альтемус (Margaret Altemus), психіатр з Нью-Йоркської пресвітеріанської лікарні, радить: щоб звести до мінімуму стрес, в період передсвяткової підготовки кожен день виділяйте трохи часу для себе. Щоб заспокоїтися, побудьте на самоті хоча б півгодини. Якщо ваші домашні осіли на дивані і не збираються з нього вставати до кінця різдвяних канікул, вирушайте на прогулянку в самоті. Можна навіть зробити кілька нескладних вправ – фізична активність допомагає в боротьбі зі стресом. Ви можете також побачитися з ким-небудь зі своїх друзів.

У святковий період нелегко доводиться тим, хто відчувають себе самотніми. Таким людям потрібно шукати підтримку серед тих, з ким вони регулярно спілкуються, а також в релігійних і соціальних службах. Заняття благодійністю допоможуть вам відчути свою необхідність і відчути зв’язок із зовнішнім світом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code