Небезпеку сонячних променів для нашого зору

Небезпеку сонячних променів для нашого зору

Боротьба «проти засмаги», а, точніше, проти надмірної інсоляції набирає чинності у багатьох країнах. Провідні онкологи невпинно попереджають населення про небезпеку, яку таїть у собі бронзовий загар – вплив ультрафіолетових променів на шкіру володіє кумулятивним ефектом, і багато років потому, коли ослабнуть імунні сили організму, засмага може відгукнутися злоякісною пухлиною шкіри. Проте, розповідаючи про небезпеки сонячних променів для шкіри, ні в якому разі не слід забувати і про їх шкоду для нашого зору – про це нагадують американські вчені.

Ультрафіолетові промені мають здатність відбиватися від поверхні води, піску, покриттів вулиць і стін будинків, не втрачаючи при цьому своїх властивостей. При цьому навіть людина начебто знаходиться в укритті від прямого сонячного світла все одно піддається їх впливу. Про це нагадує професор-офтальмолог Марк Мелсон (Mark Melson), який працює «на стику» двох медичних дисциплін – офтальмології та онкології.

«Мені доводилося лікувати чимало пацієнтів з раком шкіри, який локалізувався біля очей і на нижніх століттях і був викликаний надмірною інсоляцією. Але слід пам’ятати і про те шкідливому впливі, яке ультрафіолетові промені надають безпосередньо на наш зір», – говорить Марк Мелсон.

Професор попереджає про те, що надмірна інсоляція може викликати опік рогівки – фотокератит, і такі серйозні захворювання конъюктивы як птерігиум і пингуэкула, можуть закінчитися втратою зору. Мелсон, який проводить не менше 10 операцій на місяць, розповідає, що у багатьох випадках захворювання очей від надмірної інсоляції також виявляються не відразу, а з віком, тобто акумулює вплив спостерігається і в цьому випадку.

«Останнім часом ми постійно чуємо поради про необхідність захищати шкіру від сонячних променів з допомогою спеціальних кремів. Але наші очі точно також потребують захисту. Слід носити сонцезахисні окуляри і капелюхи. Обов’язково потрібно, щоб і маленькі діти носили сонцезахисні окуляри – про це повинні подбати їх батьки», – застерігає професор Марк Мелсон.

Він нагадує, що при виборі окулярів слід звернути увагу на те, щоб вони були здатні затримувати обидва види ультрафіолетових променів – А і В.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code