Неспокійним людям складно ігнорувати відволікаючі фактори

Неспокійним людям складно ігнорувати відволікаючі фактори

Британські вчені з’ясували, що неспокійним людям складно відключатися від відволікаючих чинників, крім того, їм потрібно більше часу для переключення з однієї задачі на іншу. Проблеми з концентрацією, в свою чергу, підвищують рівень стресу.

Дослідження британських вчених, які розглядали вплив відволікаючих факторів на поведінку людей, що страждають зайвим занепокоєнням, проводилося з волонтерами, які взяли участь у серії експериментів. Завдання були побудовані таким чином, щоб оцінити вплив неспокійності на здатність виконувати такі завдання, як ігнорування відволікаючих факторів під час читання книги або розв’язання математичних задач. В одному з тестів випробуваним пропонували прочитати текст з монітора комп’ютера. У процесі читання руху очей волонтерів записувалися. У тексті, запропонованому для читання, було декілька слів, що випадають з контексту і відволікаючих увагу. З’ясувалося, що неспокійні люди читали текст довше, оскільки їх погляд затримувався на недоречних словах, особливо якщо випробувані вважали, що мета тесту – оцінити розуміння запропонованого уривку.

«Більшість негативних ефектів неспокійності, судячи з усього, пов’язані з труднощами при концентрації уваги», – розповідає співавтор дослідження, Майкл Эйзенк (Michael Eysenck) з Лондонського Університету, Великобританія. – Це означає, що навчання технікам концентрації уваги (здатність ігнорувати відволікаючі фактори і перемикатися між завданнями) може допомогти неспокійним студентам розвинути свій академічний потенціал».

Эйзенк і його колега Назанін Деракшан (Nazanin Derakshan) також з’ясували, що неспокійні люди найчастіше справляються з поставленими завданнями на одному з неспокійними людьми рівні, але витрачають при цьому більше часу і енергії, і це, швидше за все, призводить до довгострокового стресу. «Наші висновки доводять, наскільки вчителям важливо звертати увагу не тільки на академічну успішність учнів, а й зусилля, які докладає студент заради досягнення результату. Неспокійні студенти можуть щосили намагатися не відставати від інших, але психологічна ціна, яку вони за це платять, може бути занадто висока», – підсумовує Эйзенк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code