Невисокий зріст є фактором ризику розвитку серцевих захворювань

Невисокий зріст є фактором ризику розвитку серцевих захворювань

Ще в 19-му столітті лікарі попереджали невисоких чоловіків про те, що їм слід особливо дбайливо ставитися до свого серця – не маючи ні кардіографів, ні томографів, старі ескулапи покладалися на свій досвід і спостереження за час багаторічної лікарської практики. Лише в наш час фінські дослідники довели правоту медиків старого часу. Дійсно, як показали сучасні дослідження, люди невисокого зросту схильні помітно більш високому ризику виникнення хвороб серця (причому, на жаль, це ще більшою мірою відноситься до жінок).

Дослідники з університету фінського міста Тампере (Tampereen yliopisto) виконали справді титанічна праця – вони вивчили 52 попередніх наукових роботи, в яких містилися дані про більш ніж 3 мільйони людей.

Вчені встановили, що люди дуже маленького росту порівняно з найвищими мали ризик померти від захворювань серця в 1,5 рази вище. Причому рівень ризику у низькорослих жінок порівняно з високими був вище на 55%, а у чоловіків – на 37%. Низькорослими за класифікацією фінських вчених вважалися люди зростом 160 см і нижче, а високими – зростанням від 173 см і вище.

«Зростання людини може бути самостійним фактором у визначенні ризику розвитку хвороб серця і смерті від них», – стверджує керівник дослідницької групи професор Туула Пааянен (Tuula Paajanen). Але вчений визнає, що її колектив так і не зміг визначити причину існування такої залежності між ростом людини і ризиком розвитку серцевих захворювань. Вона лише висловлює припущення, що причиною цього можуть бути маленькі розміри коронарних артерій, що живлять серце низькорослих кров’ю.

Проте, немов на втіху низеньким обох статей, професор Пааянен підкреслює, що зростання є лише одним з факторів ризику розвитку хвороб серця, вплив якого можна значно знизити дотриманням здорового способу життя. «Хоча людям не під силу змінити свій зріст, зате вони цілком можуть стежити за вагою, артеріальним тиском і докласти зусиль для позбавлення від шкідливих звичок зразок куріння чи зловживання спиртними напоями», – пише вона.

Туула Пааянен також визнає, що в своїй роботі вона та її колеги не могли повністю врахувати додаткові фактори, що впливають на ймовірність розвитку серцевих хвороб у людей, а саме: соціально-економічний статус, вік, хвороби обміну речовин, куріння, вживання алкоголю тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code