Неврологи з’ясували, чому деякі запахи викликають спогади

Неврологи з’ясували, чому деякі запахи викликають спогади

Ученим давно відомо, що деякі запахи можуть спонтанно викликати в нашій пам’яті сильні спогади. Неврологи Науково-дослідного інституту їм. Х. Вейцмана /Ізраїль/ спробували визначити основи цієї зв’язку. На їхню думку, ключовий момент у цьому механізмі – це перший раз, коли запах зустрічається в контексті якого-небудь об’єкта або події. Іншими словами, первісна асоціація з ароматом або запахом залишає унікальне і незабутнє враження в головному мозку. Щоб перевірити цю ідею, фахівці провели експеримент.

Спочатку в ароматизованої лабораторії добровольці дивилися на 60 візуальних об’єктів, кожен з яких був представлений або з приємним або неприємним запахом, утворюваним в машині під назвою ольфактометр. Потім діяльність головного мозку учасників була перевірена за допомогою сканування функціональної магнітно-резонансною томографією, коли людей просили згадати аромати, пов’язані з побаченими ними об’єктами. Випробування було проведено повторно з однією відмінністю: запахи, які представляли зображення предметів, помінялися. Нарешті, сканування головного мозку було проведено ще раз через тиждень після тестувань.

Експерти виявили, що через тиждень домінуючим спогадом про запах, пов’язаному з об’єктом, був первинно представлений аромат. Перша асоціація виявила відмітний характер мозкової діяльності. Ефект залишався однаковим, незалежно від того, був запах приємним або неприємним. Було зафіксовано, що за такі “ароматні” спогади відповідає гіпокамп – структура мозку, що бере участь в регулюванні пам’яті, а також мигдалина, що контролює емоції. Просто глянувши на мозкову діяльність у цих областях, ізраїльські дослідники могли передбачити, які асоціації запам’ятаються краще. Щоб переконатися, що інші сенсорні експерименти покажуть такі ж результати тестування повторилися з використанням звуків, а не запахів у поєднанні з зображеннями. Однак звуки не викликали аналогічних відмінних процесів у мозку, що дозволяє зробити висновок про специфіку нюху для нашої пам’яті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code