Нове дослідження, присвячене ефекту плацебо

Нове дослідження, присвячене ефекту плацебо

Австралійський вчений, який протягом десяти років займався вивченням ефекту плацебо, прийшов до висновку, що за рахунок цього феномену дійсно можна підвищити ефективність клінічного лікування. В якості прикладу він навів експеримент, в ході якого людям, які брали опіоїдні анальгетики, замість цих препаратів стали давати плацебо, і знеболюючий ефект залишився практично на колишньому рівні.

Протягом останніх десяти років австралійський вчений, співробітник Науково-дослідного інституту знеболювання при Сіднейському університеті Деміен Финнис (Damien Finniss) займався вивченням таємничого феномена, який полягав у тому, що абсолютно даремні таблетки-пустишки надавали вражаючу дію на організм.

«У деяких випадках ефект від прийому плацебо був надзвичайно сильним – таким же, як від прийому цього ліки, – розповідає містер Финнис. – Секрет, мабуть, криється у вірі, очікуванні позитивного результату і довіру до лікаря».

У статті, опублікованій в журналі The Lancet, доктор Финнис розповів про результати аналізу даних, отриманих в результаті багатьох досліджень, присвячених ефекту плацебо. Перші згадки про цей феномен можна виявити в медичній літературі, що відноситься до ХVІІІ століття, хоча серйозно за це явище медики взялися тільки в 50-х роках ХХ століття. Вчений зауважив, що останнім часом ефект плацебо став об’єктом глибокого всебічного вивчення як приклад взаємозв’язку між свідомістю людини і біохімічними процесами, що відбуваються в мозку.

В одному з досліджень взяли участь люди, які брали опіоїдні знеболюючі засоби. Дослідники, не повідомляючи їх про це, замість колишніх препаратів видавати їм таблетки-пустишки. Випробовувані повідомили, що, приймаючи плацебо, вони, як і раніше, відчували полегшення, і результати сканування їх мозкової активності підтвердили їх слова.

«Зони мозку, які містять рецептори, що реагують на опіоїди, також активізувалися при прийомі плацебо, – розповів доктор Финнис. – Зміни в роботі мозку, відбуваються після прийому пустушок, були дуже схожі на зміни, які спостерігалися після прийому опіоїдних анальгетиків».

«Деякі фахівці називають ефект плацебо спірним, однак інші бачать, що він дійсно дає певні переваги і може бути використаний для підвищення ефективності лікування в клінічних умовах», – додав учений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code