Нове відкриття допоможе діабетикам

Нове відкриття допоможе діабетикам

Вчені з Канади зробили відкриття, яке може з часом полегшити життя хворих, що страждають діабетом другого типу. Згідно зі звітом, дослідникам вдалося виявити ген, який впливає на резистентність до інсуліну. Попередні відкриття були пов’язані в основному з виявленням генів, що впливають на роботу підшлункової залози.

Нещодавно виявлений канадськими вченими ген проливає світло на механізм виникнення діабету другого типу, що може призвести до створенню кращого і більш ефективного лікування для цього все більш і більш поширеного захворювання. Цей ген, пов’язаний з діабетом, впливає на реакцію організму на інсулін в крові, заявляють учені в своїй доповіді, опублікованій у вересневому випуску журналу Nature Genetics. У дослідженні було проаналізовано генетичний матеріал більше 6000 тисяч осіб з Франції.

«Більшість вже виявлених генів, пов’язаних з ризиком розвитку діабету, знижують працездатність підшлункової залози, особливо її бета-клітин, що виробляють інсулін», – розповів співавтор роботи доктор Роберт Сладек (Robert Sladek) з університету Мак-Гілла в Монреалі, Канада. Нещодавно виявлений ген пов’язаний з роботою інших тканин в організмі. Замість того, щоб впливати на зниження виробництва інсуліну, ген знижують дію інсуліну в м’язах, печінці і жирі: цей процес називають резистентністю до інсуліну.

Діабет розвивається, коли організм не може виробляти або переробляти інсулін, як годиться. Коротенько, ген як би повідомляє клітинам організму про наявність інсуліну і підштовхує їх до використання глюкози, що знаходиться в крові. Якщо цього не відбувається, процес переробки інсуліну збивається. «Можливо, у пацієнтів, хворих на діабет, вражена сигнальна система, що включає і вимикає цей ген. І ми повинні знайти спосіб змусити ген працювати», – уклав Сладек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code