Новий союзник у боротьбі з кокаїновою залежністю

Новий союзник у боротьбі з кокаїновою залежністю

Дослідники виявили бактеріальний білок, який може допомогти тим, хто вживає кокаїн, подолати свою залежність. Він знижує тягу до кокаїну і забезпечує довготривалий захист, завдяки якій навіть вживання смертельної дози кокаїну не призводить до смерті від передозування.

Кокаїн-естераза – бактеріальний фермент рослинного походження, який руйнує кокаїн, тим самим послаблюючи кокаїнову залежність. Раніше можливості застосування кокаїн-естерази в медичних цілях були обмежені із-за того, що період напіврозпаду кокаїн-естерази в організмі людини був надто коротким. Виявилося, що стійка модифікація кокаїн-естерази, отримана з базової модифікації в результаті двох генних мутацій, значно знижує тягу до кокаїну, і, як наслідок, знижує ризик смерті від передозування кокаїном.

Керівником дослідження був доктор Фридберт Уайс (Friedbert Weiss). Зроблені ним висновки були опубліковані в журналі Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics. В ході дослідження щурів з наркотичною залежністю привчили натискати на спеціальну кнопку, щоб отримати дозу. Потім їх розділили на дві групи: одні отримували тільки наркотик, а іншим робили ін’єкції кокаїн-естерази. Вчені помітили, що щури з другої групи зверталися за дозою рідше, ніж щури з першої групи. Таким чином, двічі мутировавшая кокаїн-естераза знизила у щурів кокаїнову залежність, і при цьому вона не є ще одним аналогом кокаїну, викликає звикання. Доктор Уайс зазначив, що цей фермент забезпечують довгостроковий захист від дії потенційно смертельних доз кокаїну. Хоча дійсно величезні дози кокаїну можуть нейтралізувати дію двічі мутований кокаїн-естерази, виявлений дослідниками ефект виглядає багатообіцяючим з точки зору можливості лікування кокаїнової залежності.

«Хоча двічі мутировавшая кокаїн-естераза може бути недостатньо ефективною для зниження споживання кокаїну, однак тривалий прийом цього препарату буде корисний не тільки для запобігання передозування кокаїном, але для запобігання неминуче відбувається з часом збільшення дози», – сказав доктор Уайс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code