Новий спосіб для боротьби з холестерином

Новий спосіб для боротьби з холестерином

Вчені виявили новий спосіб зниження рівнів холестерину в організмі. Дане відкриття може допомогти в розробці нових ліків, таких ефективних, як і існуючі препарати, але з меншою кількістю побічних ефектів.

У доповіді, опублікованій в журналі “Метаболізм клітини” дослідники з Університету Нового Південного Уельсу (University of New South Wales) на чолі з доцентом Ендрю Брауном повідомляють, що фермент – сквален монооксигеназа – виконує важливу роль в процесі вироблення холестерину.

Сквален монооксигеназа є одним з 20 ферментів, які беруть участь у виробництві холестерину, але тільки один з них – HMG-CoA редуктаза – є метою сучасних ліків, що знижують рівні холестерину в крові. Існуючі препарати інгібують дію HMG-CoA редуктази. Але даний фермент задіяний у процесі вироблення холестерину на початкових етапах його виробництва, тому його придушення може призводити до порушень подальших процесів, що може викликати небажані побічні ефекти у людей, такі як біль у м’язах.

Переваги раніше непоміченого ферменту сквален монооксигеназы в тому, що він вступає в дію на більш пізніх етапах виробництва холестерину, тому якщо дія препарату буде спрямовано на нього, більш ранні етапи його виробництва залишаться недоторканими. Люди звикли думати, що холестерин – це щось погане. Багато хто не розуміють, що в помірних кількостях він необхідний для здоров’я організму. Наприклад, він бере участь у виробництві статевих гормонів та в утворенні клітинних стінок.

Виробництво холестерину в нашому тілі управляється системою контролю і балансу. Проблема виникає тоді, коли неправильний спосіб життя (часто в поєднанні з генетичною схильністю) призводить до того, що у нашому організмі виробляється занадто багато холестерину, але наш організм не встигає від нього позбавлятися. Це порушує систему контролю і призводить до серцево-судинних захворювань.

Професор Браун порівнює цей процес з системою подачі води в домі: вода необхідна для життя, але повинен бути ретельний контроль, як, куди і з якою швидкістю вона поставляється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code