Новий спосіб захисту серця й мозку людину від інфаркту

Новий спосіб захисту серця й мозку людину від інфаркту

Британські вчені розробили новий спосіб захисту серця й мозку людину від інфаркту й інсульту. Про користь холоду днями повідомляє науково-популярний журнал New Scientist.

За словами фахівців, під час охолодження значно сповільнюється викид небезпечних хімічних сполук з нервових клітин, відповідно, їх вплив на ключові органи сповільнюється і у пацієнтів підвищується шанс перенести інфаркти або інсульти.

Журнал також повідомив, що у ряді клінік вже почалося випробування спеціальних охолоджуючих пристроїв черепно-мозкову коробку, а також проводять за допомогою мережі псевдо-капілярів холодне повітря під шкіру. В даний час нова техніка, розроблена в Університеті Единбурга, проходить клінічні випробування.

Створені також і спеціальні назальні спреї, здатні в разі інсульту або інфаркту швидко наповнити легені пацієнта холодним повітрям.

Едінбурзькі фахівці називають створену ними методику терапевтичної гіпотермією.

Раніше її використання зводилося до використання спеціальних охолоджуючих панелей, пакетів з льодом або в екстрених випадках прямих ін’єкціях спеціальної охолоджуючої сироватки в кров.

Однак, після того, як перші досліди з гіпотермією довели свою ефективність, медики зайнялися створенням більш дієвих методів охолодження мозку і серця. В Единбурзі кажуть, що в ідеалі повинна бути можливість знизити температуру мозку на 4 градуси швидко і без охолодження інших органів.

Зараз британськими фахівцями створені нові охолоджуючі шоломи, здатні проводити холод під череп, використовуючи густу мережу головних кровоносних судин. За допомогою такої методики лікарі змогли досягти швидкості зниження температури мозку на 1 градус за годину.

Підключилися до досліджень, американські вчені запропонували інший вихід. Вони радять використовувати спеціальний спрей на основі зрідженого перфторуглерода.

Це з’єднання здатне досить ефективно забирати тепло і охолоджувати мозок на 2,4 градуса в годину. Також американські фахівці запропонували впорскувати «крижаний» спрей в легені, що підвищує шанси на успіх у разі реанімації пацієнта.

У цьому випадку у медиків немає часу поступово охолоджувати мозок і серце людини, тому за допомогою легеневого впорскування є можливість скинути температуру відразу на 4 градуси за 15 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code