Іноземну мову неможливо забути остаточно

Іноземну мову неможливо забути остаточно

Багато хто з нас вивчали другу мову в дитинстві або молодості, але, як правило, знайомство з мовою було швидкоплинним, і нам не вдавалося досить попрактикуватися. З часом мова забувається, і здається, що він абсолютно випаровується з нашої пам’яті. Однак згідно з новим дослідженням британських учених, мову, який ми не використовуємо, нікуди не дівається: він залишається глибоко в пам’яті, навіть якщо ми про це не підозрюємо.

Психологи з університету Брістоля, Великобританія, вирішили з’ясувати, забуває людина другу мову, що вивчається ним у дитинстві, але не використовується протягом тривалого часу. Для цього вони зібрали волонтерів, чия рідна мова була англійська, але які говорили також на хінді або на зулуській мовою, живучи в дитинстві за кордоном. Вчені вибрали саме ці дві мови, тому що в них містяться фонеми, які особливо важко розпізнати і відрізнити англомовному людині. Фонемою називають мінімальну одиницю звукового ладу мови: з груп фонем утворюються слова.

В ході експерименту волонтерів просили пройти тест з метою з’ясувати, чи пам’ятають вони деякі слова з забутого ними мови. Потім учасників навчали розрізняти пари фонем, з яких починалися слова хінді і зулусского мови. Виявилося, що, хоча волонтери не пам’ятали ні одного слова іноземної мови, вони дуже швидко згадували, як правильно розрізняти фонеми, які використовувалися в покинутому ними мовою.

Це відкриття, яке було детально описано в поточному випуску журналу Psychological Science, вказує на те, що вивчення іноземних мов у ранньому дитинстві, навіть якщо дитина не буде говорити цією мовою, все одно надає довгострокове вплив на сприйняття іноземної мови. «Навіть якщо мова забувається або здається, що він забутий після багатьох років відмови від нього, його «залишки» можуть сприяти більш легкому освоєнню цієї мови в майбутньому», – уклали автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code