Інтелектуальний чіп візьме діабет під контроль

Інтелектуальний чіп візьме діабет під контроль

Група вчених з Університету Севільї під керівництвом професора Хосе Мануеля Киеро (José Manuel Quero) завершила перший етап проекту «Мирейя», фінансованого в рамках національного плану Міністерства науки та інновації Іспанії. Мета проекту – створення інтелектуального чіпа, здатного регулювати діабет у всіх типів пацієнтів, страждаючих цим захворюванням.

Вчені з Іспанії працюють над створенням інтелектуального чіпа, який буде допомагати хворим на діабет регулювати рівень цукру в крові. Згідно ідеї проекту, за допомогою мікроголки, довжиною в 200 мікронів (що у два рази більше товщини волосини) передбачається отримувати внутрішньотканинну рідину хворих. Процедура абсолютно безболісна і здійснюється з допомогою сенсорів, після чого на мобільні телефони пацієнтів надходить інформація про їх рівні глюкози. «Існує безліч пристосувань в області вимірювання рівня глюкози, які роблять те ж саме, але новизна нашого проекту полягає в тому, що за допомогою однієї і тієї ж технології ми збираємося не тільки отримувати рідину, але і впорскувати її», – розповідає Хосе Мануель Киеро. Він звертає особливу увагу, що наступним етапом буде введення інсуліну практично автоматично. Подібну практику можна запровадити і для інших ліків.

Професор Киеро повідомив, що протягом перших двох років, з чотирьох відведених на дослідження, зусилля команди були сконцентровані на спробах вирішити, з чого повинні бути зроблені різні деталі пристрою. Тому на початковій стадії проекту вчені займалися дизайном мікроголок. «Говорячи простою мовою, для отримання голок, які ми змогли б вставити в гнучку друковану плату, ми використовували біосумісний матеріал SU8 (фоточутливий полімер)», – розповів Кармен Арасиль Фернандес (Carmen Aracil Fernandez), член команди, яка працює над проектом.

У дані момент вчені працюють над створенням системи, здатної вимірювати різні змінні і визначати важливі фактори, такі як рівень глюкози. «Ідея така: одержувані рідини циркулюють по колу допомогою мікрофлюідікі, де різні сенсори змішані з реактивними елементами і т. д.», – розповів глава проекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code