Обережно, цвіль!

Обережно, цвіль!

Уважно огляньте стіни ванної кімнати, підвалу, лазні. Чорні крапки на них – звичайна на перший погляд цвіль (різновид чорного грибка). Однак саме вона може стати причиною появи патологій в організмі.

Цвіль – це гриби, які на відміну від тварин і рослин ще дуже погано вивчені. Вона всеїдна, всюдисуща і зазвичай непомітна. У чистій кімнаті в кожному кубометрі повітря знаходиться до 500 спор грибів, які ми вдихаємо. Особливо висока їх концентрація вздовж доріг. Більш великі спори можуть викликати алергію, а дрібні – легеневі захворювання. Трохи тільки імунітет слабшає (а це може статися навіть коли ми просто понервничаем), грибок, що живе всередині людини, активується, розмножується і може викликати смертельні форми захворювань.

Один із найнебезпечніших грибів – Аспергилус Фумигатус.Він росте звичайно в компостних купах. Але при зручному випадку переселяється до людини з ослабленою імунною системою. Дуже скоро людина стає буквально нафарширований грибками. У 2004 році тільки в Парижі від них померло вдвічі більше людей, ніж від пташиного грипу у всьому світі. За останні 10 років грибкові захворювання стали причиною смерті 20-30% пацієнтів лікарень.

Всюдисуща чорнота

Позбутися від цвілі – завдання не з легких. Згадайте, скільки разів ви терли стіни ванної кімнати хлоркою і чистячими засобами. Але проходить час – і чорнота розростається знову. Вона здатна вижити в самих неймовірних умовах. Уявіть: з-під саркофага 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС було вилучено величезну кількість цвілі. Її виявляли навіть у льодах Антарктиди.

Більш того, цвіль може вижити навіть у космосі. В рамках експерименту “Биориск” вчені відправили три капсули зі спорами пліснявих грибів різних видів у відкритий космос, прикріпивши до обшивки орбітальної станції. Через півтора року суперечки вижили і більше того – космічна цвіль мутувала, стала набагато агресивнішим, стійкішим. Потім дослідники помістили грибок Аспергилус Фумигатус в пробірку з потужним антигрибкові препаратом. І частина клітин грибка витримала удар. А адже в нього було стільки ж шансів вижити, скільки у людини, поміщеного в концентровану сірчану кислоту.

Рости грибки можуть і на живому, і на мертвому матеріалі. Вчені знаходили їх навіть на ракетному паливі. А все тому, що цвіль – єдиний з найпростіших організмів, здатний розмножуватися статевим шляхом. Колонія цвілі ділиться на різностатевих особин – таким чином, вона виживає і еволюціонує в будь-яких умовах. Вчені впевнені: навіть якщо відбудеться глобальна катастрофа, цвілеві гриби не загинуть.

У нашому організмі первинна система захисту від грибка утворюється рівновагою цвілевих Аспергилус Нігер і Мукор Расемосус, які знаходяться в нашому тілі в початковій стадії розвитку. Поки баланс цих микрогрибков підтримується, ми здорові. Але як тільки він порушується, людина захворює. Наприклад, туберкульоз, остеопороз, захворювання кісток, слабоумство – результат патологічного зростання Аспергилуса. А всі хвороби, пов’язані з застоєм крові і приводять до раку – це діяльність зростаючого грибка Мукор.

Грибки особливо часто активізуються, коли ми відчуваємо негативні емоції – сердимося, ненавидимо, боїмося. Коли людина в паніці, організм виробляє кортизол, який називають “гормоном смерті” – наші захисні функції слабшають.Коли щасливий – виробляються ендорфіни і серотонін, які підтримують імунну систему.

Позбутися від цвілі неможливо, але можна захищатися. Так що побільше позитивних емоцій. І ще: не ставитеся до цвілі занадто легковажно. Багато зрізають ураженої пліснявою ділянку хлібної кірки, знімають плівку з варення і їдять, навіть не підозрюючи, що це небезпечно. Запліснілий об’єкт не варто ворушити. Краще закрити його чим-небудь і викинути, при цьому головне – не надихатися спорами цвілі. Якщо навіть частина фрукта уражена грибком, це означає, що спори є у всьому фрукті, тому не можна їсти запліснявілі продукти, позбувшись від видимої частини цвілі. До речі, не плутайте звичайну цвіль з “благородною” – наприклад, тієї, яка використовується при виробництві дорогих сирів і вина. Різниця між ними така ж, як між білим грибом і блідою поганкою.

Боремося з цвіллю

Спека і висока вологість – ідеальні умови для поширення цвілі. Спробуємо позбутися від цього злісного ворога з допомогою доступних засобів.

Головні проблеми:

1. Білизна, рушник і одяг із запахом вогкості і темними плямами.

2. Цвіль на стінах і шторці у ванній.

3. Меблі, зберігалася в сирому приміщенні.

Як боротися

1. Стираємо текстиль

Як тільки цвілеві спори потрапляють у тепле вологе середовище, де недостатньо світла, вони тут же починають розмножуватися з великою швидкістю, залишаючи темні цятки, які ми називаємо цвіллю. Найчастіше такі плями з’являються на рушниках, вуличної м’яких меблів і одягу, що зберігається на дачі. Щоб видалити плями, винесіть речі на вулицю і залиште на сонці, поки вони не висохнуть повністю. Потім, використовуючи щітку з жорсткою щетиною, зчистите спори цвілі (робіть це на вулиці – інакше суперечки можуть потрапити на інші поверхні в будинку). Речі, які можна прати, замочіть в універсальному відбілювачі на півгодини, потім сполосніть і виперіть як звичайно. Тканини, які не можна прати, обробіть, змочивши плями відбілювачем. Почекайте кілька хвилин, а потім протріть вологою ганчірочкою і добре просушіть.

2. Позбавляємося від цвілі у ванній

Якщо стіни ванної кімнати покриті цвілевий сіткою, потрібно звернутися в спеціальну службу, т. к. ви не впораєтеся з проблемою самостійно. Але невеликі плями цвілі на стінах можна видалити наступним способом: розчиніть склянку хлорного відбілювача в 3-4 л теплої води. Надіньте гумові рукавички, умочіть в розчин щітку і протріть плями. Почекайте кілька хвилин, не видаляючи розчин, а потім змийте його вологою ганчіркою. З непромокаючої шторкою для ванни впоратися простіше: виперіть її на делікатному режимі в гарячій воді з хлорним відбілювачем. Потім посушите на мінімальній температурі пару хвилин, щоб з шторки не капала вода, і повісьте на колишнє місце.

3. Оновлюємо меблі

Дерев’яні меблі, яка зберігається у вологому місці, часто покривається пліснявою і пахне сирістю. Пропилососьте її, використовуючи м’яку насадку-щітку, щоб видалити цвілеві спори (після цього обов’язково змініть мішок для збору пилу). Додайте трохи універсального миючого засобу в теплу воду. Вмочивши у воду ганчірку і добре віджавши її, швидко протріть (намагаючись не сильно мочити деревину). Потім протріть чистою, трохи вологою ганчіркою, просушіть і обробіть поліроллю. Щоб у шафах не пахло вогкістю, насипте на дно ящиків трохи соди і через кілька годин пропилососьте.

Щоб наступного разу було простіше:

• Залишайте двері у ванну кімнату відкритою, після того як прийняли ванну або душ.

• Спробуйте використовувати систему поглинання вологи «Stop Вологість» від Henkel з абсорбуючими таблетками, яка видаляє надлишки вологи і допомагає боротися з цвіллю і грибковими утвореннями. Однією таблетки вистачає на 2 місяці.

Що вам буде потрібно:

• Сонячна погода

• Відбілювач

• Пральна машина

• Жорстка щітка, відро, гумові рукавички і ганчірочка

• Пилосос з м’якою щіткою

• Мило

• Поліроль для меблів

• Харчова сода

Стаття по темі:

Підступна цвіль

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code