Обережно, сонце!

Обережно, сонце!

Нещодавнє повідомлення британського солдата в Іраку, який помер від теплового удару, повинне нагадати всім нам про надзвичайну небезпеку перегріву. Сумнівно, щоб хто-небудь, який затіяв пікнік на вихідні, опинився у смертельній небезпеці, однак перегрів може позначитися на внутрішніх органах і викликати ускладнення. Особливо ризикують діти і немовлята.

Сонячний і тепловий удар – стан, спровоковані тривалим перебуванням в дуже жаркому оточенні або зневодненням. Також удари можуть статися, якщо механізми регуляції температури тіла за якихось причин відмовляють. Підвищення температури тіла навіть на кілька градусів вище нормального значення може мати серйозний вплив на обмін речовин. Дуже часто при перебуванні в спеки тіло спочатку страждає від теплового виснаження, що проявляється у запамороченні, нудоті, втоми, головного болю, прискореному пульсі і м’язових судомах. Коли цей стан стає смертельно небезпечним, шкіра стає гарячою, припиняє виділятися піт, температура різко підвищується і людина втрачає свідомість. Перебування в екстремально жаркому місці може викликати збій в механізмах терморегуляції, і температура потерпілого може досягти майже 42 градусів за Цельсієм. Обезвоженному організму нізвідки взяти на вологу потовиділення, покликане його охолоджувати, і це викликає колапс.

Перегрів може викликати відмову життєво важливих органів, таких як серце, легені, нирки й мозок. Це загрожує шоком і втратою свідомості. Потерпілому потрібно надати негайну допомогу, і чим швидше він її отримає, тим більше шансів на одужання. В першу чергу жертву перегрівання слід максимально швидко охолодити, опустивши в холодну воду, потім негайно відправити в лікарню. Якщо все не зайшло занадто далеко і постраждалий поки ще потіє, йому потрібно прийняти якомога більше рідини, тільки не підсоленій.

Само собою зрозуміло, що всі люди, чия робота пов’язана з перебуванням на спеці, повинні уникати полуденного сонця, особливо якщо їхня праця пов’язана з фізичними або спортивними навантаженнями. Якщо виходу на сонце абсолютно неможливо уникнути, необхідно захистити шкіру одягом і пити якомога більше рідини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code