Облисіння? Саме час відвідати уролога

Облисіння? Саме час відвідати уролога

Поява лисини, особливо ранньої стає причиною серйозних переживань багатьох представників сильної статі. Але зникнення волосяного покриву на голові може бути пов’язано з більш серйозними явищами, ніж втрата частини чоловічої привабливості.

В різних країнах існує прикмета, що нібито лисі чоловіки є більш пристрасними коханцями. І цьому є підтвердження – вчені вважають, що зникнення волосся викликана підвищеним рівнем тестостерону в чоловічому організмі.

Однак високий рівень головного чоловічого гормону крім переваг має і зворотний бік – збільшення ризику розвитку раку передміхурової залози.

Дослідження канадських учених з університету міста Торонто (University of Toronto) є, мабуть, першою науковою працею, результати якої однозначно свідчать про те, що лисим чоловікам, особливо зрілого віку треба регулярно відвідувати уролога для обстеження делікатного органу.

Канадські дослідники доповіли результати своєї наукової роботи на відкрився в американському місті Атланта (Atlanta) щорічному з’їзді членів Американської асоціації урологів (American Urological Association).

Автори спостерігали 214 чоловіків у віці від 59 до 70 років, у яких діагностичний тест ПСА (простатический специфічний антиген) показав підвищений рівень цього антигену в крові (5,8 при нормі 4,5 для даної вікової групи). Всім пацієнтам в якості додаткового діагностичного дослідження була призначена біопсія простати.

Перед проведенням біопсії вчені оцінили ступінь облисіння кожного учасника за 4-бальною шкалою.

Порівняння ступеня облисіння учасників дослідження з результатами біопсії показало, що чим більше була поверхню голови, зайнята лисиною, тим вище була ймовірність виявити у пацієнта злоякісну пухлину простати.

«Лисим чоловікам слід пам’ятати про те, що вони тільки виграють від регулярного відвідування уролога: ризик появи раку передміхурової залози у них підвищений, але при регулярних лікарських оглядів, його можна виявити ще на ранніх стадіях», – вказує керівник наукової роботи професор Нейл Флейшер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code