Одружені люди рідше сходять з розуму

Одружені люди рідше сходять з розуму

У самотніх людей ризик розвитку розумових розладів і хвороби Альцгеймера вдвічі вище в порівнянні з тими, хто одружений або проживає разом з партнером. Дослідження Мії Кивипельто (Miia Kivipelto) з Інституту Каролінська (Швеція) опубліковано на сайті журналу British Medical Journal.

Згідно дослідниці Мії Кивипельто, вдівство і розлучення в середньому віці пов’язані з потрійним ризиком розвитку слабоумства в подальшому. Незважаючи на те, що вже вивчено вплив спільного проживання на фізичне здоров’я людини і його довголіття, в даному дослідженні автори вперше сконцентрувалися на тому, як сімейний стан впливає на ризик розвитку розумових розладів.

Фінсько-шведська дослідницька група проінтерв’ювала відібраних випадковим чином респондентів з групи в 2000 дорослих людей. Учасники дослідження були родом з двох регіонів Східної Фінляндії. Спочатку з ними проводили інтерв’ю у віці близько 50 років. Потім тих же людей опитували повторно – приблизно через 21 рік. Учасників поділили на дві групи: одружені (спільно проживають) і розведені (самотні, овдовілі). Дослідники також з’ясовували, чи є взаємозв’язок між самотністю і носійство різновиди гена аполіпопротеїну E e4 (або алелі), відомого тим, що він підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Результати показали, що люди, які в середньому віці проживають без партнера, з більшою ймовірністю хворіють когнітивним розладами в літньому віці, ніж ті, хто проживають спільно. Люди, овдовілі в цьому віці, мають в три рази більшу ймовірність захворювання слабоумством. Також було з’ясовано, що вдівці-носії гена аполіпопротеїну E e4, набагато частіше хворіють хворобою Альцгеймера. Ці дані дуже важливі, оскільки дають уявлення про те, яку допомогу слід надавати людям, які втратили партнера.

По мірі збільшення тривалості життя людини, старече слабоумство стає серйозною проблемою. У 2005 році приблизно 25 мільйонів людей страждали від цього розладу, а до 2040 року це число, за прогнозами, зросте до 81,1 мільйона чоловік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code