
Огляд цифрових піаніно. Що вибрати: Casio, Yamaha або Roland?
В огляді згадуємо моделі з асортименту магазину: https://love-piano.ru/katalog/tsifrovye-pianino/
Всі цифрові піаніно по-своєму унікальні. Загальними рисами, що відрізняють їх від інших електронних клавішних інструментів, є: повноцінна клавіатура 88 клавіш і механізм відтворення, що імітує звучання акустичного піаніно.
Порівняємо одні з найпопулярніших брендів Casio, Yamaha і Roland, представлені в магазині клавішних інструментів Love-Piano. Цифрові піаніно цих трьох японських виробників мають семплований звук. Зокрема, компанія Roland використовує семпли рояля легендарної марки Steinway and Sons, а Yamaha – звук своїх кращих акустичних інструментів. Звучання цифрового піаніно визначають наступні характеристики: спосіб створення звуку, поліфонія, потужність вбудованої акустичної системи.
Всі перераховані нижче моделі мають молоточковий механізм відтворення звуку.
Компактні цифрові піаніно
Casio CDP-130. Відноситься до нижньої цінової категорії, призначеної для початкового навчання, містить необхідні для цього функції: метроном і функцію транспонування. Має 9 звучання тембрів, поліфонію в 48 голосів, акустичну систему 8 Вт.
Casio CDP-230R. Не відрізняється по звуку від попередньої моделі, але має ряд синтезаторних функцій: автоакомпанемент, функцію запису і навчання, роз’єм для флешки, підключення мікрофону і карти пам’яті.
Yamaha P-45. Приблизно в тій же ціновій категорії варто ще одна модель, але вже фірми Yamaha. Поєднує помірну вартість і чудову якість звуку. Модель має поліфонію в 64 голоси, і динаміки потужністю 12 Вт, 4 рівня чутливості клавіш. Можете послухати, як звучить ця модель, і оцінити її можливості.
Casio Privia PX-160. Модель містить 18 тембрів, функцію запису і навчання, налаштування чутливості, метроном. Поліфонія – 128 голосів, динаміки – 16 Вт, трехсенсорный механізм клавіатури, покриття клавіш з синтетичний слонової кістки.
Yamaha P-115. За ціною можна поставити в один ряд з Casio Privia PX-160. Плюси – мобільність, обумовлена компактним розміром, при цьому красиве звучання, поліфонія – 192, наявність 14 стилів автоакомпанементу, зручне управління.
Серйозну конкуренцію двом цим моделям може скласти Roland FP-30 – новинка, представлена виробником в 2016 році. При схожих характеристиках (поліфонія 128 голосів, потужність 24 Вт) і такий же невисокою ціною, цей інструмент можна віднести до більш високого класу. Наявність 35 тембрів, педалі Damper і автоакомпанементу будуть актуальними як у навчанні, так і в концертній діяльності.
Yamaha P-255. Модель по праву можна назвати кращою в своїй серії. Виробники реалізували всі останні розробки в області звучання. Поліфонія – 256 голосів, сумарна потужність акустичної системи – 30 Вт, еквалайзер на панелі інструменту, можливість регулювання звучання частот. Повністю збирається в Японії.
Компактні цифрові піаніно фірми Roland представлені в основному двома серіями професійних і напівпрофесійних інструментів – FP і RD. Поліфонія всіх моделей – 128, крім нової Roland FP-90, поліфонія якої становить 388 голосів. У всіх інструментах використана технологія SuperNATURAL Piano.
Roland FP-80. Відноситься до більш високої цінової категорії. Невеликий розмір робить його зручним для використання в маленьких приміщеннях. Крім клавіатури Ivory Feel-S Keyboard with Escapement, модель відрізняє різноманітність корисних функцій, серед яких можливість використання мобільних пристроїв Apple для спільної гри на піаніно в якості акомпаніатора.
Roland RD-800. Стоїть на голову вище і по функціоналу, і по вартості, ніж модель з цієї серії – RD-64. Roland RD-800 створювався на основі побажань професійних музикантів і відноситься до категорії сценічних. Є можливість змінювати ритм і тембр гри, присутні цікаві ефекти, серед яких популярна реверберація. Піаніно дозволяє використовувати до 500 стилів автоакомпанементу і має 1113 тембрів.
Корпусні цифрові піаніно
Casio Privia PX-760. Бюджетний варіант корпусного піаніно, покращена модель попереднього PX-750, зберегла такий самий об’ємний і глибокий звук, характерний для реального концертного інструмента. Поліфонія – 128, потужність – 16 Вт, 18 тембрів.
Casio Privia PX-860. Поліфонія в 256 голосів і потужність 40 Вт, є функція відкритої кришки рояля, яка посилює звучання у верхніх частотах, дає яскравий рояльний звук. Має записуючий пристрій і вихід для флеш-карти. Функції оркестру і акустичні ефекти, які відтворюють акустику відомих залів світу.
Yamaha Arius YDP-163. Нова модель, випущена на заміну YDP-162, піаніно має поліфонією у 192 голоси, 10 тембрами і потужністю 40 Вт. Одна з головних відмінних особливостей – інструмент підтримує мобільні пристрої під управлінням iOS.
Roland F-140R. Краща модель, що представляє нижній ціновий поріг корпусного цифрового піаніно Roland. Незважаючи на ціну, піаніно володіє всіма характеристиками цього бренду. Поліфонія – 128, полновзвешенная клавіатура, 5 рівнів чутливості клавіш, подвійна репетиція клавіатури, педалі, чутливі до сили натискання, секвенсор, автоакомпанемент, підтримка Bluetooth і можливість підключення будь-яких гаджетів.
Споріднена серії F серія Roland RP, представлена моделями Roland RP-501R і Roland RP-401R, відрізняється більш масивним корпусом і розширеної колірної гамою. Звучання і технічні характеристики в основному збігаються.
Casio Celviano AP-460. Відноситься вже до більш професійних інструментів. Це топова лінійка Celviano з поліфонією в 256 голосів і потужністю від 40 Вт. Є додатковий рівень відкритої кришки рояля для кращого звучання.
Yamaha Clavinova CLP-545. Відтворює звучання живого рояля, передає всі нюанси, властиві акустичного інструменту. Клавіші виконані з натурального дерева. Поліфонія – 256, безліч додаткових можливостей, у тому числі, функція «розділеної клавіатури».
Roland HP-506. В доповнення до традиційної для цього інструменту цього бренду технології SuperNATURAL Piano в модель вбудована акустична система Acoustic Projection. Особливо чутлива клавіатура класу PHA-4 Concert дозволяє з точністю передавати всі динамічні відтінки. Модель містить 350 тембрів і володіє поліфонією в 128 голосів.
Roland HP-605. Одна з нових моделей, стоїть у ряду кращих в своїй лінійці, належить до професійних інструментів вищої цінової категорії. Кілька динаміків дозволили виробникам вийти на новий рівень якості звуку, клавіатура має 5 режимами чутливості. Відмінними рисами моделі є внутрішня пам’ять, розрахована на 30000 нот і унікальна поліфонія 384 голоси.
Отже, перераховані моделі цифрових піаніно дають уявлення про те, якими можливостями володіють інструменти різних брендів в різних цінових категоріях. Відзначимо, що найбільш демократичним ціноутворенням відрізняється компанія Casio. На сьогоднішній день вона є лідером продажів клавішних інструментів у світі. Більш дорогий бренд – Yamaha – ідеально підходить для тих, хто цінує оптимальне співвідношення ціни та якості, можливості цих інструментів досить широкі і підійдуть як для новачків, так і для професіоналів. У свою чергу, Roland – знак неперевершеної якості і стилю. Цей бренд може похвалитися інноваційним підходом у створенні не тільки цифрових піаніно, але і інших електронних музичних інструментів.
Матеріал розміщено на правах реклами
No Comment