Опера – це музика для серця

Опера – це музика для серця

Прослуховування арії з опери Пуччіні «Турандот» у виконанні Паваротті допомагає пацієнтам швидше видужувати після удару. Деякі види музики здатні сповільнювати ритм серця і знижувати кров’яний тиск, стверджують вчені.

Доктор Лучіано Бернарді (Luciano Bernardi), спільно з колегами з Університету Павії (Італія), попросили 24 здорових добровольців прослухати п’ять випадкових класичних композицій. Під час прослуховування вчені ретельно фіксували реакцію організму піддослідних на музику. Список композицій включав: уривки з Симфонії №9 Бетховена, арію Nessun Dorma з опери «Турандот» Пучиини, кантату Баха, Va Pensiero з опери «Навуходоносор» Верді, і Libiam Nei Lieti Calici з опери «Травіата» Верді.

Кожне музичне крещендо (зростання звуку) «збуджувало» організм, що проявлялося в звуженні кровоносних судин, збільшення кров’яного тиску і почастішання серцебиття і дихання. Декрещендо, навпаки, викликало розслаблення, уповільнювало серцевий ритм і знижувало кров’яний тиск. Учені випробували на добровольцях багато комбінацій музики і тиші і визначили, що композиції, насичені акцентами і переходами, властиві оперній музиці, для серця і кровотоку підходять як не можна краще. Арії Верді, судячи з усього, ідеально синхронізовані з серцево судинним ритмом людини.

«Ці дані цінні для розуміння того, як саме використовувати музику в реабілітаційній медицині», – розповідає Діана Гринмэн (Diana Greenman), глава британської благодійної організації, яка займається музичними заходами в лікарнях, хоспісах, і т. п. «Ми бачили дивовижні свідоцтва цілющого впливу музики на пережили серцевий напад людей. Сила музики просто приголомшлива. Я не раз чула про пацієнтів, паралізованих після серцевого нападу, які раптом починали рухатися в такт музиці. Однак дуже важливо, щоб музика відповідала смакам пацієнта, так що при виборі композицій потрібно бути дуже уважним», – підсумовує Гринмэн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code