Оральна контрацепція для чоловіків – майже реальність

Оральна контрацепція для чоловіків – майже реальність

Вчені з США та Ірану зробили відкриття, яке може привести до лікування чоловічого безпліддя, а також до появи принципово нових контрацептивів для чоловіків. Дослідники виявили зміна в структурі гена, в результаті якого виникають порушення руху сперматозоїдів, і вони не можуть запліднити яйцеклітину. На даний момент, єдиним засобами заходи, які доступні чоловікам, є презервативи і операція зі стерилізації, хоча спроби створити оральний контрацептив для чоловіків вже робилися раніше.

Завдяки відкриттю іранських і американських вчених з’явилася надія не лікування чоловічого безпліддя, викликаного певними порушеннями в будові генів, а також на створення протизаплідних таблеток для чоловіків. Дослідники з університету Соціального забезпечення та медичної реабілітації в Тегерані, Іран, досліджували гени на предмет виявлення дефектів, пов’язаних з спадковою глухотою, і натрапили на пошкоджений ген, з-за якого погіршувався якість чоловічої сперми.

«Ми виявили ген CATSPER1, який пов’язаний з безпліддям чоловіків, і це допоможе в майбутньому лікувати безпліддя методом заміни дефектного гена або протеїну. Але, що набагато більш важливо, відкриття може привести до створення нових чоловічих контрацептивів», – вважає співавтор дослідження доктор Майкл Хилддебранд (Michael Hilddebrand) з університету Айови. Вчені хочуть створити протизаплідний засіб, що діє виключно на цілі, подібні гену CATSPER1, які беруть участь у процесі розмноження і які відповідають за якість сперми. Це повинно мінімізувати можливі побічні ефекти від дії препарату.

Як варіант, майбутній препарат може приєднуватися до білка гена CATSPER1, чому той не зможе нормально функціонувати. Це призведе до продукування організмом чоловіки неприродною сперми, яка не зможе запліднити яйцеклітину. Проте автори дослідження попереджають, то розробка таких препаратів знаходиться в зародковому стані, і перш ніж засіб стане доступним, воно повинне буде пройти перевірку на безпеку та ефективність. Також, його дія має бути оборотним.

Голова Асоціації планування сім’ї впевнений, що у чоловіків, як і у жінок, повинен бути широкий вибір протизаплідних засобів. «Хоча ще попереду довга робота, щоб зробити чоловічий контрацептив безпечним і ефективним, це чудово, що вчені не залишають спроб розширити асортимент засобів захисту від небажаної вагітності», – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code