Оточення людини впливає на його звички

Оточення людини впливає на його звички

Люди, які часто спілкуються з алкоголіками, піддають себе ризику і самим почати зловживати міцними напоями, і навпаки – тверезий коло спілкування призводить до стримування від алкоголю навіть тих осіб, яким помірне споживання спиртного аж ніяк не протипоказано. Такі висновки дослідників, які вивчали цю проблему.

«Люди, які постійно і багато п’ють, організуються в групи, що складаються з тих, хто їм подібний, набагато частіше, ніж можна було очікувати. Більше того: серед таких індивідуумів спостерігається своєрідна схильність до формування груп. Індивідуальні схильності до зловживання спиртним у таких групах посилюються і примножуються», – коментує результати своєї і колег дослідження Нільс Розенквіст (Niels Rosenquist) з центральної клініки штату Массачусетс (Massachusetts General Hospital).

Вчені вивчали дані про більш ніж 12 000 чоловік, які брали участь у великомасштабному довгостроковому дослідженні Framingham Heart Study з 1971 по 2003 рік. На протязі більш ніж 30 років випробовуваних кілька разів детально опитували, включаючи анкети і питання про споживання алкогольних напоїв та соціальному оточенні.

Було встановлено, що ті учасники експерименту, у кого друзі або близькі родичі зловживали спиртним, були на 50% більше схильні до ризику теж почати пити по порівнянні з тими, хто не спілкувався регулярно з п’яницями.

Навіть ті, у кого алкоголіками були тільки друзі друзів (а серед самих друзів та близьких родичів таких не спостерігалося), були схильні вдаритися в пияцтво на 36% частіше. Наявність постійного оточення сильно питущих людей (будинок, робота, друзі поза роботи) підвищувало ризик розвитку зловживання спиртним на 70%, зате повністю непьющее оточення знижувало споживання міцних напоїв навіть малопьющими людьми на 50%.

Нільс Розенквіст з подивом розповідає, що «соціальна заразність» схильність до алкогольних ексцесів помітно вище у жінок, ніж у чоловіків, хоча і не знає пояснення цьому факту.

«Наприклад, ви жінка, і у вас є два справжніх друга – чоловік і жінка. Якщо чоловік при цьому почне міцно випивати, це справить на вас не такий великий вплив. Але якщо зловживати алкоголем почне ваша подруга, ви легко зможете перейняти у неї звичку», – розповідає Розенквіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code