Пасивне куріння – 600 000 невинних жертв щорічно

Пасивне куріння – 600 000 невинних жертв щорічно

Боротьба проти куріння спрямована в першу чергу на самих курців – їх, як малих дітей, постійно попереджають про небезпеку згубної звички для їхнього ж здоров’я, нагадують про те, що куріння призводить до раку і серцево-судинним захворюванням. Словом, любителі тютюнового диму постійно перебувають у центрі уваги громадськості. А, між тим, про невинних жертв чужого згубної пристрасті згадують набагато рідше і менше, проте втрати серед людей, які ніколи не курили, але вмираючих з-за впливу чужого тютюнового диму, просто жахливі. Більше півтора сотень тисяч дітей щороку потрапляють в цей скорботний список.

Дані про жертви пасивного куріння в усьому світі можна порівняти з втратами від ядерного удару: як повідомляється в спеціальному звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку на планеті від вдихання чужого диму гине понад 600 000 осіб; найсумніше, що серед жертв більше чверті це діти у віці до 5 років – куріння безвідповідальних мам і пап, а також дідусів і бабусь вбиває понад 165 000 малюків.

За підрахунками експертів, 40% дітей, 33% некурящих чоловіків і 35% некурящих жінок змушені регулярно перебувати в приміщеннях, де курять, і вдихати небезпечний тютюновий дим.

Для дітей це особливо небезпечно, оскільки їх імунна система страждає від диму в більшій мірі, ніж у дорослих. «Поєднання впливу тютюнового диму та збудників інфекційних захворювань є смертельно небезпечним для дитячого організму», – повідомляє професор Анетта Прусс-Устун (Annette Pruss-Ustun), співробітниця організації «Ініціатива ВООЗ щодо звільнення від тютюнової залежності» (who’s Tobacco-Free Initiative).

Вона ж стверджує, що найдієвіший спосіб уберегти некурящих населення, в першу чергу, дітей від смертельно небезпечного диму – це введення найсуворіших обмежень і заборон. Анетта Прусс-Устун повідомляє, що такі закони, що з’явилися в останні роки, наприклад, в 35 штатах США, на даний момент захищають від шкідливого впливу пасивного куріння не менше 79% населення цих територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code