Пекучий перець допоможе позбавитися від зайвої ваги

Пекучий перець допоможе позбавитися від зайвої ваги

Медики все більше і більше проявляють інтерес до такої давньої і добре відомої приправі як пекучий перець. Безліч сучасних сортів перцю – це «нащадки» дикого червоного перцю чилі, який на території Центральної Америки ще близько шести тисяч років тому окультурили ацтеки. Перець проявляє протипухлинну активність, крім того, в ньому є речовини, які здатні розчиняти холестерин і повертати артеріях і капілярах їх еластичність. Тепер же вчені відкрили, що перець є ефективним засобом у боротьбі з однією з «хвороб століття» – ожирінням.

Всіма перерахованими лікувальними властивостями пекучий перець з сімейства пасльонових має завдяки своєму головному компоненту – алкалоиду капсаицину. Його головне біологічне призначення – відлякувати птахів, гризунів та іншу набридливу і ненажерливу живність, яка може з’їсти рослина ще до того, як дозріють його насіння.

Дослідники з центру вивчення проблем харчування при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA Center for Human Nutrition) провели експеримент, який продемонстрував нові можливості пекучого перцю, точніше капсаїцину – здатність в буквальному сенсі слова «спалювати» жир в людському організмі і сприяти позбавленню від зайвої ваги.

В досвіді, який тривав 28 днів, брали участь 34 людини, бажали схуднути. Учасників розбили на три групи: одна отримувала спеціальні таблетки з хімічною речовиною DCT – дигидрокапсиат, аналог капсаїцину, що міститься в перці, але без пекучої «складової».

Інша група отримувала такі ж таблетки, але з підвищеним вмістом DCT. І третя група учасників – контрольна отримувала плацебо, таблетки-«пустушки», що не містили будь-якого препарату. У всіх учасників досвіду вимірювали вагу до початку досліду і після, а також проводили заміри витрати енергії (вироблення тепла організмом) після прийому таблеток і вживання їжі («контрольне страва», як називали таку порцію їжі дослідники).

Вчені встановили, що протягом кількох годин після прийому їжі в учасників груп, які отримували таблетки з DCT, витрата енергії був значно вище, ніж у групи, яка приймала плацебо, причому підвищена доза DCT призводила і до підвищеного витраті енергії. В учасників групи, яка приймала таблетки з підвищеною дозою DCT, витрата енергії майже вдвічі перевищував такий у групи, яка отримувала плацебо. Вчені також встановили, що DCT значно збільшував окислення жиру в організмі, використовуючи його як «паливо».

Дослідники вважають, що використання DCT, аналога капсаїцину може значно підвищити ефективність низькокалорійних дієт і допоможе огрядним людям скинути більше кілограмів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code