Перегляд 3D-фільмів небезпечно для вашого здоров’я

Перегляд 3D-фільмів небезпечно для вашого здоров’я

Американські офтальмологи з’ясували, що надмірне захоплення переглядом 3D-відео може викликати напади головного болю у любителів кіно, які мають проблеми із зором. Це пов’язано з тим, що застосовуються в кіно 3D-ефекти розраховані на здорові очі. Якщо у людини є хоча б невеликі відхилення, навантаження на мозок значно зростає, що може стати причиною головного болю.

Зростаюча популярність тривимірного відео (в якості прикладу можна навести фільм «Аватар» Джеймса Камерона, що зібрав більше мільярда доларів касових зборів в усьому світі) стала причиною появи 3D-телевізорів, які на цьому тижні були представлені на International Consumer Electronics Show в Лас-Вегасі. Хоча для більшості людей перегляд відео після впровадження 3D-технологій став більш зручним, медики попереджають, що у деяких людей, що мають проблеми із зором, перегляд тривимірного відео може викликати головний біль.

«Багато людей мають незначні проблеми із зором, наприклад, невеликий дисбаланс тонусу м’язів. У звичайних умовах мозок сприймає це нормально, – розповідає доктор Майкл Розенберг (Michael Rosenberg), професор офтальмології в Медичній школі Фейнберга при Північно-Західному університеті, Чикаго. – Однак під час перегляду тривимірного відео наш мозок стикається з абсолютно новим сенсорним досвідом. Це призводить до великого розумового напруження, яке, в свою чергу, може стати причиною головного болю».

«У людей з нормальним зором правий і лівий очі бачать зображення трохи під різним кутом. Зображення від правого і лівого ока накладаються один на одного, за рахунок чого виникає ілюзія наявності третього виміру, глибини. Ілюзія наявності третього виміру при перегляді 3D-фільмів виникає за рахунок такого ж ефекту. Якщо ваші очі хоча б трохи не в нормі, 3D-ефекти створюють величезну навантаження на мозок. У деяких людей з-за цього може боліти голова», – пояснює Дебора Фрідман (Deborah Friedman), професор офтальмології в університеті Рочестера.

Рік Хэйнемэн (Rick Heineman), представник компанії RealD, яка є одним з провідних постачальників обладнання для тривимірного відео, говорить, що головний біль і нудота були основною причиною того, що тривимірне відео не отримало широкого розповсюдження. Як пояснює Хэйнемэн, раніше для створення тривимірного ефекту застосовувалося два кінопроектора, один з яких передавав зображення на ліве око, а другий – на правий. Зараз для цього використовується один цифровий кінопроектор, який перемикається між правим і лівим оком 144 рази в секунду, за рахунок чого вдалося подолати деякі з виникаючих труднощів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code