Перегляд телевізора в нічний час може призвести до депресії

Перегляд телевізора в нічний час може призвести до депресії

Постійний вплив тьмяного світла вночі, наприклад, під час перегляду телевізора в темряві, може призводити до депресії, але повернути гарний настрій можна, просто відновивши нормальний добовий режим, встановили вчені із США, провівши експерименти на хом’яках, йдеться в прес-релізі Університету Огайо.

Дослідники спостерігали за двома групами хом’ячків. Перша група жила в умовах стандартного добового циклу: 8 годин в повній темряві і 16 годин при нормальному денному світлі (150 люкс). Друга категорія випробовуваних жила перші чотири тижні експерименту в режимі 16 годин з рівнем освітленості в 150 люкс, а по ночах при слабкому світлі (5 люкс), що еквівалентно світла від телевізора в темній кімнаті. Підсумки дослідження опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

Провівши поведінкові тести, вчені виявили, що хом’яки з другої групи були в цілому менш активні в денний час в порівнянні з тими, хто жив у звичайних світлових умовах. Крім того, вони виявляли симптоми депресії, знизивши споживання солодкої води, яку зазвичай дуже люблять.

Однак через два тижні після повернення до стандартного світлового циклу, хом’яки, жили по ночах при тьмяному світлі, позбавилися від депресії і стали активні, як і раніше.

“Хороша новина для людей, хто допізна сидить біля телевізора і комп’ютера, в тому, що можна прибрати негативний ефект від перебування в умовах тьмяного світла, просто повернувши нормальний розпорядок дня”, – цитуються в прес-релізі слова керівника дослідження, докторанта кафедри неврології Трейсі Бедросян.

За її словами, висновки проведеного дослідження зміцнюють вже існуючі теорії про те, що постійний вплив штучного світла ночами грає ключову роль у зростанні показників депресії серед людей за останні 50 років.

В ході своєї роботи група дослідників виявила зміни в головному мозку тварин, що піддавалися впливу тьмяного світла вночі. Вони встановили, що певний білок під назвою фактор некрозу пухлини (tumor necrosis factor,TNF) в мозку цих тварин, а також у людини, і призводить до розвитку депресії, так як його виробництво при впливі штучного освітлення в нічний час зростає. А блокування рецепторів цього протеїну з допомогою особливого препарату позбавляє від депресивних проявів навіть за умови збереження нічного освітлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code