Перша допомога при обмороженні

Перша допомога при обмороженні

Зима цього року видалася морозна, і на жаль, не обійшлося без жертв.

Оскільки прогнози синоптиків невтішні, нагадуємо про те, як надати допомогу потерпілому від морозу.

Відмороження найчастіше піддаються вушні раковини, кисті і стопи. Спочатку людина відчуває поколювання, печіння, потім болюче відчуття втрачається, настає значне зниження шкірної температури.

Перша допомога при відмороженні вушних раковин, носа, щік – зігрівання їх долонями рук. Не допустимо розтирати відморожені ділянки снігом: дрібні кристали снігу пошкоджують шкіру, і можна занести інфекцію в організм.

Потім потерпілого потрібно доставити в тепле приміщення, роздягнути, якщо є показання, приступити до штучного дихання і непрямого масажу серця. Для зменшення ступеня болю рекомендується дати знеболюючий засіб. Напоїти гарячим солодким чаєм або молоком.

Ділянки відмороження слід обробити розчином етилового спирту, горілкою, одеколоном. Потім злегка розтерти вовняною тканиною в напрямку від периферії, поки шкірний покрив не відновить свого звичайного кольору, а кінцівки не стануть рухомими в суглобах. Після цього укутати пошкоджене місце пов’язкою з проглаженного матеріалу і помістити в утеплений мішок типу великий рукавиці.

Якщо є можливість, відморожену кінцівку слід помістити у воду кімнатної температури і, розбавляючи невеликими порціями теплої води, поступово, підвищувати її до 37°С. Потім обсушити, обробити 70° спиртом або одеколоном, закрити пов’язкою і помістити в утеплений мішок.

При наявності ознак загального охолодження (температура тіла нижче 36°) зігрівання проводити в першу чергу в області великих судин: шиї, верхніх кінцівок, грудної клітки, області печінки і в пахових областях.

 

Увага!

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно відправити в лікувальний заклад. При транспортуванні зафіксувати відморожену кінцівку.

Звертатися за медичною допомогою слід в перші чотири години з моменту отримання травми. У ці терміни патологічні зміни носять оборотний характер і можна отримати позитивні результати лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code