Пестициди – причина суїциду

Пестициди – причина суїциду

Китайські вчені з’ясували, що люди, що зазнають впливу пестицидів, частіше мають суїцидальні настрої. Дослідження проводилося під керівництвом доктора Роберта Стюарта з Королівського коледжу, Великобританія, спільно з фахівцями з госпіталю Тонж (Tongde Hospital), провінція Чжецзян, Китай.

У Китаї широко поширені пестициди органофосфаты, дуже популярні в бідних країнах, і заборонені в більшості західних країн. Добре відомо, що органофосфаты можуть бути дуже небезпечними при одноразовому передозуванні. Також є свідчення того, що хронічний вплив малих доз цих пестицидів, дуже добре поглинаються тілом через шкіру і легені, може чинити несприятливий вплив на психічне здоров’я. Нове дослідження британських і китайських вчених надає перші епідеміологічні свідчення того, що пестициди можуть впливати на суїцидальні настрої.

Дослідження було проведено в центральній і прибережної частинах Китаю – порівняно забезпеченому регіоні країни з економікою, що бурхливо розвивається. В рамках дослідження було опитано велику кількість жителів сільської місцевості на предмет того, як вони зберігають пестициди. З’ясувалося, що люди, які зберігають пестициди в будинку, а значить, більш схильні до їх впливу, частіше повідомляли про те, що нещодавно їм приходили в голову думки про самогубство. Також вчені встановили, що суїцидальні настрої були пов’язані з тим, наскільки легко доступні були пестициди в приміщенні. У географічних регіонах, у яких було прийнято зберігати пестициди в будинку, рівень суїцидальних настроїв був в цілому вище, ніж у тих, де небезпечні хімічні сполуки зберігали поза домом.

Роберт Стюарт так коментує результати дослідження: «Органофосфаты широко поширені в багатьох країнах світу, незважаючи на заборону багатьма країнами з-за ризику, який ці пестициди представляють для здоров’я. У випадках передозування ці хімічні речовини смертельні, крім того, вони – причина багатьох самогубств по всьому світу. Дані нашого дослідження свідчать, що більш інтенсивний вплив цих речовин дійсно може збільшувати ризик появи думок про самогубство, що повинно стати додатковим аргументом на користь більш суворих міжнародних обмежень на використання органофосфатов в сільському господарстві».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code