Писати SMS за кермом небезпечно для життя

Писати SMS за кермом небезпечно для життя

Дослідники стверджують: писати повідомлення за кермом небезпечно для життя. У той час як водій набирає повідомлення, відстань між автомобілями зменшується, а реакція погіршується, кажуть вони. Писати за кермом SMS набагато небезпечніше, ніж говорити по телефону, а читати їх – ще небезпечніше, ніж писати.

Водії, які пишуть за кермом текстові повідомлення, наражають на небезпеку себе та інших, так як вимушені перемикати свою увагу між двома складними завданнями. Вчені виявили, що розмова по телефону за кермом знижує швидкість реакції на 9%, а написання SMS – на 30%.

Дослідники спостерігали за поведінкою дорослих молодих людей на віртуальному симуляторі водіння. Вони помітили, що коли водії починали писати текстові повідомлення, одночасно керуючи автомобілем, відстань між ними і машиною, що їхала попереду, неухильно скорочувалася, а реакція водія сповільнювалася. В результаті водії, які набирали повідомлення, потрапляли у віртуальні «аварії» у шість разів частіше, ніж ті, хто був повністю сконцентрований на управлінні автомобілем. Вчені відзначили, що писати за кермом SMS-ки набагато небезпечніше, ніж просто розмовляти по телефону.

Як пише у звіті про виконану роботу дослідницька група під керівництвом Френка Дрюса (Frank Drews), доцента психології з університету штату Юта, США, під час розмови по мобільному телефону «водій поділяє свою увагу на два завдання, автоматично, за ситуації, регулюючи їх пріоритети, приділяючи більше уваги небудь однієї задачі, або інший». Коли водій пише повідомлення, його увагу повністю сконцентрована на цій задачі, він не помічає, що відбувається навколо, і втрачає здатність швидко реагувати в екстремальній ситуації. А читання SMS, як виявилося, відволікає ще сильніше, ніж їх написання.

В ході дослідження, звіт про яке опублікований в журналі Human Factors, взяли участь 20 хлопців і дівчат у віці від 19 до 23 років. Перед ними була поставлена задача: керувати автомобілем, або керувати автомобілем і одночасно писати повідомлення, в емуляторі водіння високої точності. Для всіх учасників написання текстових повідомлень було повсякденним і звичним ділом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code