Пити чи не пити? За вас вирішують гени!

Пити чи не пити? За вас вирішують гени!

Дослідження, проведене недавно американськими вченими, вказала на зв’язок між генотипом і схильністю до вживання великої кількості спиртних напоїв у щурів і людей. При цьому виявилося, що деякі люди можуть пити дуже багато, але при цьому не бути алкоголіками, адже за звикання до алкоголю, або алкоголізм, несуть відповідальність зовсім інші гени.

Гени можуть бути винні в «теплом» ставлення до спиртного, однак це не обов’язково, що ви будете залежати від алкоголю, або, іншими словами, станете алкоголіком. Група вчених з університету Колорадо, США, під керівництвом Бориса Табакова (Boris Tabakoff) використовувала лабораторних мишей для вивчення впливу геному людини на його поведінка, пов’язана з вживанням алкоголю. Виявилося, що така поведінка у мишей було пов’язано з центрами задоволення і винагороди в головному мозку, а також з деякими генетичними системами, які контролюють насичення і апетит. Потім учені порівняли відібрані ними гени щурів з їх версіями у людей для того, щоб виявити загальні генетичні фактори, асоційовані з вживанням алкоголю. У роботі взяли участь чоловіки з Монреаля і Сіднея.

Важливим відкриттям вчених стало те, що за поведінка, пов’язана з вживанням спиртного, і за розвиток алкоголізму відповідають різні групи генів. Відомо, що зловживання алкогольними напоями може збільшити ризик розвитку алкоголізму у тих, хто до цього генетично схильний. У цьому випадку важливу роль відіграє взаємодія генів з факторами навколишнього середовища.

В даному дослідженні було підтверджено, що більша кількість спиртного прямо пов’язане з розвитком алкогольної залежності. Однак, оскільки на кількість вживаного алкоголю і на схильність до розвитку залежності впливають різні гени, можливо кілька варіантів розвитку подій, стверджують вчені. Приміром, люди, гени яких роблять їх схильними до вживання алкоголю в помірних кількостях, можуть також мати гени, здатні змусити їх втратити контроль над собою і стати алкоголіками. З іншого боку, люди з вродженою схильністю пити спиртне у великих кількостях, можуть бути позбавлені набору генів, які впливають на розвиток алкогольної залежності, і тому їх шанси стати алкоголіками невеликі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code