Пити чи не пити? Залежить від кількості!

Пити чи не пити? Залежить від кількості!

Експерти попереджають, що надмірне зловживання спиртним завдає непоправної шкоди здоров’ю. У той же час, цілий ряд наукових робіт підтверджує: алкоголь в помірних кількостях приносить користь.

Вчені університету Рочестера давали лабораторним мишам еквівалент двох алкогольних напоїв щодня, або сім порцій алкоголю протягом двох днів. Експеримент тривав місяць, і в результаті в порівнянні з контрольною групою рівень «поганого» холестерину у мишей, «напивавшихся» два дні в тиждень підвищився на 19% . У тварин, регулярно отримували алкоголь в помірних кількостях, рівень холестерину був нижче, ніж у мишей «непитущих». Вчені підрахували, що пияцтво збільшує рівень засмічення судин на 60%, а помірне вживання спиртного, навпаки, зменшує кількість атеросклеротичних бляшок на стінках судин на 40%.

Що стосується людей, досліди показали, що ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижувався на 50% у тих, хто час від часу випивав. Також, ризик передчасної смерті з будь-якої причини зменшувався саме у тих, хто не відмовляв собі в алкоголі, на відміну від сильно питущих або непитущих людей.

У середньому, негативний вплив пияцтва дає про себе знати приблизно через шість років. До 30 років сильно випивають люди, як правило, можуть «похвалитися» численними проблемами зі здоров’ям. Коренем проблеми може бути речовина ацетальдегід, що залишається в крові після випивки і є продуктом метаболізму спирту. Саме воно викликає неприємні симптоми похмілля. Організм здатний впоратися з ацетальдегидом після двох порцій спиртного, проте після більш серйозних узливань речовина виводиться досить повільно.

Як показали експерименти, ацетальдегід призводить до осідання білих кров’яних тілець на стінках кровоносних судин, даючи початок розвитку атеросклерозу. В невеликих дозах алкоголь, навпаки, запобігає цей процес. Таким чином, щоб алкоголь не чинив негативного впливу на здоров’я серцево-судинної системи, головне – не захоплюватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code